Про це сайту "24" повідомив політичний експерт Михайло Басараб.
"Білий дім, вочевидь, визначив свої найважливіші зовнішньополітичні пріоритети у комунікаціях з Кремлем – Сирія, загалом Близький Схід і Північна Корея", – зазначає експерт.
При цьому, на переконання Басараба, розмова президентів США і Росії ще не означає, що через тиждень Вашингтон не завдадасть нового удару по союзниках Москви. Як вважає політолог, сьогодні сформувалася нова реальність у міжнародних взаєминах. Глобальний дискурс став значно прагматичнішим і навіть цинічним.
Контакти лідерів різних держав не означають якогось зближення сторін, відновлення масштабного діалогу, перезавантаження стосунків тощо. Ситуація у світі така, що навіть відверті вороги, які вчора завдавали один одному незручностей, завтра можуть абсолютно спокійно розмовляти по телефону і обговорювати варіанти співпраці чи якихось домовленостей,
– зазначає Михайло Басараб.
На його переконання, удари яких США завдали по союзниках Росії в Сирії, 10 років тому зумовили б тривале погіршення взаємин. Сьогодні ситуація інша.
"Взаємини між ключовими державами світу перейшли у фазу дуже мінливих стосунків. Дружні жести змінюються актами агресії і навпаки. Ракетні удари можуть змінюватися дружніми рукостисканнями чи розмовами про співпрацю. Присутня загальна нервозність, всі відчувають близькість до межі, за якою глобальний конфлікт. Ситуація нагадує ближній бій у боксі, коли клінчі змінюються несподіваними і підступними ударами", – наголошує Басараб.
Нагадаємо, 2 травня Путін порозмовляв по телефону із президентом США Дональдом Трампом про ситуацію в Сирії та про загрозу зі сторони КНДР. Проте політики жодним словом не згадали про Україну.