Авторитетне британське видання The Guardian проаналізувало можливі невійськові методи тиску на північнокорейський режим задля зменшення потенційних ядерних загроз від КНДР для світу.

Читайте також: Трамп заявив, що розмовами не вирішити проблему з КНДР

Так, на початку серпня Радбез ООН проголосував за розширення економічних санкцій проти Північної Кореї. Штрафні заходи стосуються, зокрема, й осіб, пов'язаних з ракетною та ядерною програмами Пхеньяна. Очікується, що цей пакет санкцій, який вже успішно застосовує Китай, скоротить щорічні доходи КНДР від експорту (3 млрд доларів) на третину, йдеться в статті.

Існує й варіант колективного контрзаходу у відповідь на випробування ракет Північною Кореєю це заборона на експорт енергоносіїв у КНДР, що може стати серйозним економічним покаранням, зауважує автор статті Патрік Вінтур.

Якщо ж подібного кроку не буде здійснено, держави можуть продовжувати вводити санкції в індивідуальному порядку, так, як це зробило Міністерство фінансів США, ввівши штрафні заходи проти китайських і російських фізичних осіб та компаній, які своєю співпрацею із режимом у Пхеньяні сприяли розвитку ракетно-ядерної програми КНДР.

Читайте також: Як далеко може зайти КНДР у погрозах США: думка експерта

Однак, "час хороших варіантів добігає кінця", констатує журналіст. І запуск ракети над Японією робить реальнішими саме військові варіанти. Один із них запустити крилату ракету Tomahawk над Північною Кореєю і безпосередньо над Пхеньяном, констатується у публікації.

Нагадаємо, 29 серпня КНДР запустила балістичну ракету, яка пролетіла над територією Японії та впала в Тихому океані. Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що вчорашній запуск балістичної ракети з території його країни є "важливою прелюдією" перед атакою на американський острів Гуам.