Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: З'явилися фото запуску балістичної ракети КНДР, яка пролетіла над Японією

За словами експерта, ситуація коливається і кілька разів у цьому році наближалася до ризиків прямого військового зіткнення. Після чого відбувалося зниження напруженості, обмеження в діях і риториці обох сторін. Тобто, США і КНДР лякають один одного, потім роблять крок назад.

Головні ризики пов'язані з тим, що час від часу Північна Корея робить провокаційні дії. Молодий північнокорейський лідер Кім Чен Ин схильний до надто агресивних дій. Остання – проліт ракети над Японією. Це вимагає відповіді. Західні країни, в першу чергу США як головний військовий потенціал, повинні демонструвати силу, жорсткість, але при цьому вони діють раціонально. У Вашингтоні розуміють ризики військового зіткнення. Навіть не стільки для себе, скільки для Південної Кореї і Японії,
– говорить Фесенко.

Політолог відзначає, що США в цій ситуації використовують методи тиску – економічні і санкційні.

"Швидше за все, ситуація розвиватиметься в такому режимі, як і зараз. Буде поступове посилення тиску Заходу на Північну Корею, щоб цією петлею економічно її поступово вбивати, тому що ця країна стає дуже небезпечною. Але при цьому уникати різких рухів, щоб не провокувати прямий військовий конфлікт", – вважає експерт.

Читайте також: КНДР запустила балістичну ракету над Японією: реакція світу

З іншого боку, наголошує Володимир Фесенко, не можна відкидати загрози прямого військового зіткнення. Це найнебезпечніший сценарій, якщо КНДР запустить ракети по острову Гуам або Гаваях чи Південній Кореї і Японії. Або дійде до використання ядерної зброї.

Якщо КНДР здійснить акт прямої агресії, тоді буде відповідний військовий удар. Але такі дії Північної Кореї будуть актом самогубства. Тому що потенціал, як в економічному, так і військово-політичному плані не можна порівняти із Заходом. І будь-яка атака закінчиться знищенням Північної Кореї. Це суворі реалії, і ніхто церемонитися не буде. Швидше за все, Північна Корея уникатиме цього. Вони лякають і намагаються діяти в стилі СРСР часів холодної війни,
– підкреслює Володимир Фесенко.

Нагадаємо, 29 серпня КНДР запустила балістичну ракету, яка пролетіла над територією Японії та впала в Тихому океані. Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що вчорашній запуск балістичної ракети з території його країни є "важливою прелюдією" перед атакою на американський острів Гуам.