Для Владіміра Путіна у світовій політиці є лише два лідери. Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник КДБ і служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов.

Це цікаво "У них різні вуха": Буданов розповів, скільки в Путіна двійників і як їх розрізняти

"У мене складається враження, що Ердоган – це один з тих небагатьох людей, якого поважає Путін", – прокоментував Жирнов.

Ця повага, за словами ексспівробітника КДБ, в Путіна досягла найвищої точки в листопаді 2015 року, коли Туреччина збила російський винищувач.

Є лише дві людини

Жирнов зауважив, що на Заході немає жодної людини, до якої російський диктатор відчував би пієтет, він всіх зневажає. Є лише дві людини, яких він, умовно кажучи, побоюється і поважає – це Сі Цзіньпін та Реджеп Ердоган.

Однак, на переконання колишнього співробітника служби зовнішньої розвідки Росії, до Сі Путін більше відчуває заздрість. Адже Китай – це велика країна, там велика кількість населення та в 10 разів більший ВВП.

Це країна, яка грає в свою гру і в цю гру Путіну грати доволі важко. А Ердоган – це такий свій диктатор, це майже виглядає, як республіка Радянського Союзу для Путіна. І це, попри навіть на те, що Ердоган очолює країну, яка входить до НАТО. Адже Путін заявляє, що він воює з НАТО, а Туреччина – країна НАТО,
– підкреслив Жирнов.

Він переконаний, що Ердогану вдалося вибудувати з Путіним такі стосунки, яких в диктатора немає з жодним світовим лідером.

Внутрішня ситуація в Туреччині перед виборами: дивитися відео

Що відомо про продовження "зернової угоди"

  • Спочатку Росія блокувала зернову ініціативу, висунувши свій санкційний ультиматум, але його не було прийнято.
  • 17 травня президент Туреччини підтвердив, що угоду все ж буде продовжено ще на 2 місяці.
  • Аналітики припускають, що в Ердогана є свої важелі впливу на Путіна, тому той поступився своїм рішенням блокувати "зернову угоду".