Росія не може піти проти Туреччини в питанні "зернової угоди", адже на це є вагома причина. Про це 24 Каналу повідомив політолог Ігор Рейтерович.

Детально Росія заблокувала зернову угоду: 4 кроки для України

Bloomberg написали, що Турецька влада запевнила про продовження угоди з Росією. Цікаво що це відбулося напередодні виборів 28 травня, де Реджеп Ердоган хоче мати більш впливовий вигляд на світовій арені.

Опісля Реджеп Ердоган заявив, що угоду все ж продовжено ще на 2 місяці.

"Туреччині не потрібно було докладати навіть надмірних зусиль, зрозуміло було, що в них є головний козир. Якщо росіяни не продовжать "зернову угоду", яка вигідна і Ердогану, і опозиції, турки просто припинять всі економічні взаємовідносини, які в них є сьогодні з Росією", – прокоментував політолог.

Механізм впливу

За словами Рейтеровича, для Росії зараз Туреччина є вікном в Європу, зокрема в економічному сенсі. І залишитися без нього – це бути несповна розуму.

Ердоган чудово знає про цей механізм тиску. Хоч поки що він і не зміг домогтися максимуму, з точки зору пролонгування на тривалий термін, зауважив політолог.

Але турки таким шантажем в принципі зможуть цю угоду продовжувати стільки, скільки їм потрібно. Головне, щоб вони при цьому не забували про наші інтереси. Станом на сьогодні – все нормально і будемо сподіватися, що так буде і надалі,
– резюмував політолог.

Рейтерович детально про "зернову угоду": дивитися відео

"Зернову угоду" офіційно продовжено

Продовження угоди підтвердив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Він написав, що пролонгація стала можливою завдяки зусиллям Туреччини та ООН.

Він наголосив, що зернова ініціатива була і є чинною, оскільки пролонгована в березні строком на 120 днів, до 18 липня. Зараз на потреби світу вже відправлено 30,4 млн тонн агропродукції.

З середини квітня Росія безпідставно почала обмежувати роботу ініціативи, а з травня фактично заблокувала її відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту, який йде на завантаження до українських портів. Майже 70 суден зараз очікують в територіальних водах Туреччини, 90% – це ті, хто готовий доставляти світу продукцію наших аграріїв,
– написав Кубраков.

Він висловив сподівання, що країна-терористка припинить використовувати їжу як шантаж і завдяки підтримці партнерів, дія угоди вийде з-під загрози.

Що цьому передувало

  • Росія періодично лякала світ відмовою від продовження "зернової угоди", шантажуючи та намагаючись налякати.
  • Повідомлялося, що в продовженні цієї угоди росіяни вбачали слабкість влади. До того ж Росія сподівалася, що у Туреччині будуть заворушення. Будь-які проблеми в Анкарі були б вигідні Кремлю.
  • Уже за квітень Росія блокувала угоду двічі. Відмовляла деяким суднам та припиняла їхню реєстрацію. На це намагалися вплинути турецькі та американські посадовці.