Мова йде про Андрія Вовка, Валерія Полюховича та Агії Загребельської.

Всі вони працювали в АМКУ з 2015 року, а їх призначення на відповідні посади експерти пов’язували з квотними домовленостями минулої влади парламентської коаліції. Наразі Загребельська – єдина зі звільнених Зеленським висловилась у Facebook з цього приводу.

Як повідомляє Liga.net Андрій Вовк 10 років працював на різних посадах в корпорації "Укрпроминвест" Петра Порошенко, Ігоря Кононенка і Олега Гладковского. З 2012-го після її ліквідації директором фірми "Універсальний правовий радник", але залишався причетним до бізнесу п'ятого президента, наприклад, значився членом ревізійної комісії Міжнародного інвестиційного банку. Як відомо з джерел у АМКУ, Вовк у цьому відомстві епізодично займався питаннями транспортної галузі. Валерій Полюхович в "нульові" роки працював в Utel, філії "Укртелекому", пізніше в юридичному департаменті НАК "Нафтогаз України". У АМКУ, як повідомляють джерела, цікавився "бензиновими" справами. Діяльність Вовка та Полюховича пов’язують із впливом колишнього президента та його бізнес-партнерів на проведення державних закупівель через оскарження тендерів.

Агія Загребельська з 2014 по 2015 рр. обіймала керівні посади в управлінні з питань судоустрою та правової політики Адміністрації Президента України. Попри велику активність у соціальних мережах та самопозиціонування у ролі активіста, вважається близькою до Тетяни Чорновіл і Сергія Пашинського. З ім’ям останнього, до речі, пов’язують її призначення на посаду державного уповноваженого АМКУ після нетривалої роботи виконуючим обов’язки голови Державної виконавчої служби. За період перебування у АМКУ Загребельська запам’яталась громадськості великою активністю в соціальних мережах, приверненням уваги до ринку лотерей, боротьбою з колишніми колегами із Мін'юста низкою малих, але резонансних у вузьких колах справ пов’язаних з Одеським портом.

Професійна діяльність Загребельської як під час роботи держуповноваженим АМКУ, так і до цього супроводжувалась досить гучним резонансом. А саме, корупційними скандалами у виконавчій службі, із якими пов’язують її перехід до Антимонопольного комітету зі структури Мінюсту та системному впливу на розгляд скарг на державні тендери, що досліджується правоохоронними органами.

На думку експертів, очищення АМКУ від зовнішнього впливу тісно пов’язане з бажанням діючого Президента України Володимира Зеленського і його команди дати стимул для розвитку вільної доброчесної конкуренції в українській економіці. Це тісно пов’язано з лібертаріанським економічним світоглядом, який декларує команда Зе!.