Документи на 5 обранців уже передали в регламентний комітет парламенту. Схоже, парламент готується побити власний рекорд. Бо ж Рада нинішнього скликання уже позбавила імунітету півдесятка нардепів. Це рівно стільки ж, як в усі попередні скликання разом взяті.

Подання на Борислава Розенблата – найоб'ємніше з-поміж усіх 5. Регламентний комітет має тиждень на вивчення документів. Потім комітет збиратиметься щодня. Радикала Андрія Лозового, фронтовика Євгена Дейдея і Олеся Довгого, з "Волі народу", підозрюють у різних фінансових і посадових порушеннях. А подання на Розенблата та Полякова – наслідок міжнародної спецоперації у справі про незаконний видобуток бурштину. А отже доля цих двох уже визначена, говорять їхні однопартійці не на камеру.

Читайте також: Помста і тиск: як нардепи відреагували на ймовірне зняття депутатської недоторканості з них

Найстарший нині депутат Юхим Звягільський – перший, кого український парламент позбавив недоторканності. Було це в 1994 році. Той утік за кордон. Потім повернувся і знову його переобрали. Нині він депутат від "Опоблоку". А ще чкурнули з України Павло Лазаренко і Павло Жердицький. Але їм пощастило менше: за кордоном їх ув'язнили. Попередні парламенти зі скрипом позбавляли депутатів імунітету.

Так було за другого строку Президентства Кучми. ГПУ 4 рази скеровувала подання на Юлію Тимошенко. Жодне з них не підтримали. Тепер Рада робить це на диво легко. Очевидно, тому, що серйозних наслідків це не має. Мосійчука позбавили недоторканності не дотримуючись жодних вимог. Згодом суд це рішення скасував.

Депутатам Новинському і Мельничуку відсутність імунітету теж жодного дискомфорту не спричиняє. Попри очевидне знецінення недоторканності, прем'єр Гройсман сьогодні присоромив депутатів. У відповідь, автори одного із законів "про спрощення механізму зняття недоторканності" закидають Гройсману.

Я нагадую Володимиру Борисовичу, як він, будучи головою Верховної ради, не виносив на повторне 2 читання питання зміни до Конституції на про скасування недоторканості,
– народний депутат України Роман Семенуха.

Та навіть якби це питання винесли на друге читання – останній свій бастіон депутати не здадуть, запевнили експерти. Бо запобіжник від президентського тиску мусить бути. Хіба що імунітет варто трохи обмежити. Скажімо, за державну зраду дозволу в Ради на притягнення до відповідальності не питати.

Нагадаємо, Генпрокуратура направила до Верховної ради подання про зняття депутатської недоторканості з п'яти народних депутатів: Андрія Лозового (фракція Радикальної партії), Олеся Довгого (група "Воля народу"), Євгенія Дейдея, Максима Полякова (обидва – фракція "Народний фронт") та Борислава Розенблата (фракція "Блок Петра Порошенко").