У військовому зведенні для 24 Каналу військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник пояснив, чому вважає, що невдовзі західна авіація таки зайде в Україну. І проаналізував можливості нарощення збройного потенціалу ЗСУ в найближчі місяці.

Дивіться також Україна очікує F-16 дуже скоро, проте лише половина допомоги надходить вчасно, – Умєров

Чи дозволять бити по території Росії

Видання The Washington Post написало, що президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден розглядає можливість дозволити Україні бити по території Росії західною зброєю малої дальності.

По-перше, це може бути відповіддю Китаю на постачання зброї Москві. А по-друге, спробою зупинити просування армії окупантів.

Питання лише, які ракети нам дозволять застосовувати. Нам потрібні ракети ATACMS дальністю 165 кілометрів,
– переконаний Черник.

Російські позиції, місця скупчення техніки та особового складу розташовані за 60 – 70 кілометрів від лінії розмежування, діставати артилерією туди практично неможливо.

Більш ефективно могли б відпрацювати касетні боєприпаси, що містять в собі сотні суббоєприпасів і можуть накривати значні площі, на яких розташована техніка та жива сила.

Натомість балістичні ракети, на кшталт ATACMS, можуть працювати прицільно на конкретному об'єкту, і збивати такі ракети практично неможливо. Щонайменше, не було зафіксовано жодного випадку збиття.

Коли в Україні можуть з'явитися F-16

На тлі нерішучих дискусій щодо дозволу бити по території Росії, з гучною заявою виступив Дональд Трамп. Він сказав, що розбомбив би Москву, якби вторгнення Росії в Україну почалося за його президентства. Принаймні так заяву експрезидента оприлюднило видання The Washington post.

Трамп має нюх до політичного повітря і вже починає розуміти, аби по-справжньому перемагати, потрібно змінювати риторику, або він міг просто перевіряти, як його електорат реагуватиме на це,
– зауважив військовий експерт.

Однак загалом настрої дозволити бити по території Росії західною зброєю в США починають наростати.

"Є деякі пасивні ознаки, що F-16 мають з'явитися в Україні. Я вбачаю їх в тому, що шведи оголосили про величезний пакет допомоги, де з'явилися два унікальні класи зброї: Saab 340 – станція радіотехнічної розвідки (турбогвинтовий літак – 24 Канал) та ракети Rb 99. Крім цього, F-16 можуть брати на борт ракету AGM-158 JASSM – відстанню до 900 кілометрів. І це направду може бути переворотом, навіть аеродром в Енгельсі можна буде перетворити на попіл", – підкреслив Черник.

Теми, які також аналізував Черник

  • Аби вибити росіян з Харківської області, має з'явитися цілісний потік зброї від західних партнерів. Останніми тижнями є висока концентрація ухвалення нових пакетів допомоги від наших партнерів, тому в середині червня – на початку липня потік зброї мав би активізуватися.
  • Черник вважає, що імовірність повторення Харківської операції на Сумщині – 50 на 50. Ворог справді може мати плани зайти на невелику територію і спробувати окопалися там, питання лише, чи матиме на це достатньо ресурсів.
  • Спільні навчання Росії та Білорусі можуть бути частиною інформаційної операції, але не варто виключати і можливість залучення білорусів до війни проти України. Черник оцінює ці два сценарії як рівнозначно можливі.