Скандальний допис Венедіктової: що відомо

Венедіктова у вітанні українців із 9 травня процитувала радянську пісню "День перемоги". Також вона прикріпила відповідне відео – композицію виконує Лев Лещенко. Наприкінці допису у фейсбуці вона написала "Зі святом, друзі! Ніколи знову".

Важливо! Зеленський звернувся до українців з нагоди 9 травня: що говорив президент

Генеральний прокурор, Ірина Венедіктова, День перемоги, скандал, резонанс
Скандальний допис Ірини Венедіктової про День перемоги

Розлючена реакція мережі

Повідомлення Венедіктової одразу ж набув резонансу та його почали коментувати активісти, політики та журналісти. Зокрема, українці нагадали Венедіктовій, що 9 травня – не "День перемоги", а день жалоби.

Ніколи знову? Гражданочка, а ви в якій країні нині живете? У моїй, наприклад", – зараз війна",
– мовиться в одній із реакцій під дописом Венедіктової.

Реакція користувачів на допис Венедіктової

Журналіст Денис Казанський, зі свого боку, назвав збоченням святкувати день перемоги в державі, де йде війна та окуповано частину території.

Тепер ясно, чому Венедіктова об‘єдналась із ОПЗЖ у бажанні мене ув‘язнити. Свій до свого. Подібне до подібного. Із нетерпінням чекаємо від Ірини Валентинівни на публікацію відео останнього концерту Йосипа Кобзона в Донецьку,
– зауважив активіст Сергій Стерненко.

Також він поцікавився у генерального прокурора: "Хто напав на Україну? З ким ми зараз воюємо? Коли почалася Друга світова війна?"

"Підозрюю, Ви не зможете правильно відповісти без допомоги гугла", – підкреслив він.

Журналіст Олександр Леменов каже, що міг би зрозуміти позицію Венедіктової, що 9 травня можна випити за перемогу наших бабусь і дідів, пісень гучних і побільше.

Нехай так, Вашу пострадянську ментальність з мундарами і класними чинами не змінити. Вмію поважати позицію. Але вибачте, запостити Льва Лещенка, який прямо визнає законність окупації Криму та днями мав там заспівати пісень в честь Дня Перемоги... Ви що, знущаєтесь?
– наголосив він.

Леменов додав, що пройде не так багато часу і Венедіктова зрозуміє, що помилялась. Але повернутись в минуле не зможе.

А журналіст Дмитро Реплянчук підкреслив, "якщо хтось зустріне генеральну прокурорку на пропагандистській акції "Бессмертный полк" – передавайте привіт".

Зверніть увагу Головні міфи та правда про Другу світову війну

Вибачення Венедіктової

Згодом Венедіктова оновила свій допис із вітанням із Днем перемоги. Вона, зокрема, підкреслила, що пісня "День перемоги" – символ перемоги над фашизмом.

Пісня 1975 року – це наша історія і привід пишатися Великою Перемогою. Лещенко – не символ. РФ – країна-агресор. І Крим – український. Не треба маніпулювати. Сьогодні світлий день пам‘яті загиблим. Мої діди повернулись. Я святкую Перемогу над фашизмом,
– заявила генеральний прокурор.

Також вона вибачилась перед усіма, кого образила дописом. І додала, що посилання на пісню у виконанні Лещенка видалила.

Радимо ознайомитися День перемоги чи День пам'яті: що відзначають в Україні 8 – 9 травня та коли вихідний

Генеральний прокурор, Ірина Венедіктова, День перемоги, скандал, резонанс
Венедіктова оновила допис із вітанням із Днем перемоги: що вона написала


До слова, 9 травня лідери ОПЗЖ Віктор Медведчук і Юрій Бойко з соратниками влаштували автопробіг "Безсмертного полку". Цікаво, що у період карантину вони ще й були без масок.