Про це в ефірі 24 каналу сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він наголосив, що Україна має бути готовою до моменту, коли це вікно можливості з'явиться.

До теми Маркарова закликала не голосувати за звернення Ради про статус основного союзника поза НАТО

"Після саміту НАТО підтверджено євроатлантичний напрям України. Я для себе розумію це так, що нам пропонують читати між рядків. Нам дають зрозуміти, що ми будемо членом Альянсу, але для цього мають бути передумови і "вікно можливостей", – пояснив Мусієнко.

Перше – влада Росії

Мусієнко вважає, що можливість з'явиться, коли буде транзит влади і зміна керівництва у Росії.

"Саме період, коли новий президент не зміцниться, у них будуть розбірки, а вони обов'язково будуть у російських еліт", – зауважив керівник Центру військово-правових досліджень.

Друге – аргументи скептиків

Мусієнко впевнений, що потрібно вибити усі аргументи у скептиків, які кажуть, що Україна не проводить реформи і не бореться з корупцією.

"У цьому напрямку ми повинні працювати. Треба відчути і побачити це вікно можливостей, а тоді наполягати на Плані дій щодо членства в НАТО", – запевнив він.

Мусієнко пояснив, чому Україна досі не вступила у НАТО: дивіться відео

Вступ України в НАТО: останні новини

  • П'ята президентка Естонії Керсті Кальюлайд вважає, що Україна ще довго йтиме до НАТО. За її словами, знадобиться щонайменше 20 років, аби виконати усі умови.
  • На ПДЧ теж сильно сподіватись зараз не варто. Директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик зазначив, що це може тривати роками.
  • Водночас пані посол України у Вашингтоні Оксана Маркарова закликала не голосувати за надання Україні статусу основного союзника поза НАТО. В Україні з цим не погоджуються.