Після поразок російських солдатів на правому березі Дніпра в Херсонській області Росія заявила про перемовини "без попередніх умов". Однак речник МЗС України Олег Ніколенко у коментарі 24 каналу сказав, що все-таки Росія повинна виконати ряд певних умов.

Читайте також Чому світ знову заговорив про переговори: Піонтковський сказав, що могла зробити Росія

Коли Україна готова буде сісти за стіл перемовин

За словами Ніколенка, Росія зараз не в тому становищі, щоб диктувати свою повістку. Мир буде лише за тією формою, яку озвучила Україна.

Росія не в тій позиції, аби диктувати свої умови. Мирна формула України залишається незмінною: негайне припинення війни, виведення всіх російських військ, відновлення української територіальної цілісності, компенсація завданих збитків та надання дієвих гарантій про неповторення агресії,
– сказав речник МЗС.

Він наголосив, що за будь-якого іншого сценарію розвитку подій досягнути миру буде неможливо.

Заяви Шольца та Зеленського про перемовини

За словами канцлера Німеччини Олафа Шольца, президент Росії зробив усе для того, аби переговори між Києвом та Москвою стали неможливими. Ба більше, лідер ФРН виступив проти миру в Україні на умовах Кремля.

Читайте також Чи сяде Україна за стіл переговорів з Росією після звільнення Херсона: відповідь експерта

Окрім того, глава нашої держави Зеленський переконаний, що Кремль не втомився від війни, а готовий далі знищувати Україну. Однак Росії потрібна пауза, аби відновити свої ресурси – тому про ніякі які переговори зараз не може йтися.

Варте уваги – рупор Кремля Пєсков почав розповідати про перемовини: дивіться відео