Голова Офісу Президента Андрій Єрмак вважає, що в Україні все робиться для того, аби війна якомога швидше завершилася. Втім, існує багато факторів, які на це впливають.

Дивіться також В Україні триває контрнаступ: в ОП озвучили попередні висновки

Війна закінчиться раптово

За словами Єрмака, ніхто наразі не може взяти на себе таку відповідальність, щоб чітко відповісти, коли саме закінчиться війна. Втім, посадовець переконаний, що це трапиться раптово.

Якщо порівнювати із забігом на 100 метрів, я вважаю, що 70 метрів ми вже пробігли, але ці останні 30 є найважчими,
– наголосив Єрмак.

Політик каже, що не слід передчасно вважати себе переможцем, бо тоді можна все програти. Водночас голова ОП зазначив, що багато країн вірять у нашу перемогу. Про це засвідчила зустріч у Мальті, де багато неочікуваних держав висловили упевненість у тому, що Україні вдасться здолати російську агресію.

Крім того, зустріч у Мальті показала, що чимало партнерів зацікавлені у перемозі України. Цю зацікавленість, на думку Єрмака, треба постійно підтримувати кропіткою працею 24/7.

Посадовець заявив, що не можна постійно розраховувати на підтримку союзників, треба гартувати власні сили, зокрема розвивати виробництво зброї.

У 2023 році на фронті ще будуть результати

  • Власне цю тему – зміцнення збройної потужності обговорили на черговій Ставці. Президент Зеленський розповів, що під час наради порушували питання стратегії деокупації територій та конкретні кроки для її втілення. Наголосили на тому, що треба ставати більш самодостатніми щодо снарядів, ракет, дронів, бронетехніки.
  • Раніше президент Зеленський розповів, що у 2023 році Україна ще намагатиметься досягти успіхів на полі бою, і для цього вона має відповідний план. Йдеться про "дуже конкретні міста, дуже конкретні напрямки, куди ми йдемо". "Ми робимо повільні кроки вперед на Півдні, а також кроки на Сході", – підкреслив президент.