Про це повідомляє прес-служба НПУ.

Читайте також: Зниклий під Широкиним військовий виявився дезертиром: він перейшов на бік найманців

40-річний Євген, який наразі живе з родиною та займається підприємницькою діяльністю, розповів про те, як раніше на нього вплинула російська пропаганда.

Був під впливом ідеї створення нової держави – новоросії. На моє рішення вплинули новини, розмови серед людей. З початку 2014 року ми збивалися у групи, охороняли пам’ятники Леніну, чекали провокацій, які, на нашу думку, мали бути. Чекали на "Правий сектор", щоб зустріти їх,
– зазначив екс-бойовик.

Чоловік виїхав до окупованого Донецька, коли звільнили Костянтинівку. Там вступив у НЗФ "Козачий союз "Область війська Донського", де виконував функції зброяра, проводив військову підготовку, охороняв військову частину та полонених.

Також він запевнив, що тільки на його базі було 300 чоловік. Зарплатні у "козаків" не було, а через відсутність коштів у бандформуванні була постійна "текучка". За його словами, особовому складу видавали формений одяг, продукти харчування та сигарети.

Читайте також: Алкоголіки, наркомани, кримінал: хто воює за окупантів на Донбасі

"Брали участь в Іловайському котлі , Дебальцевському котлі. Були у розвідці, були снайпери, мінометники. Втрати величезні, але їх не афішували. Не подобалося ставлення. Тому що могли дати нагайкою по спині за так би мовити неправильну поведінку. Посадити на підвал. Там був повний розбрід та беззаконня, солдати "ДНР" займалися грабежами, насильством, шантажем, розбоями, вбивствами, вимаганнями та викраденням людей. Нас визнали злочинною групою та намагалися роззброїти. Були зіткнення з іншими підрозділами, такими як "Восток", "Оплот". На нас списали всі гріхи, які були на війні", - розповів колишній бойовик.

Після розчарування Євген потайки приїхав додому у Костянтинівку.

В 2015 році він потайки приїхав додому у Костянтинівку, сподіваючись, що майже нікому не відомо про його участь в незаконних збройних формуваннях. Але був затриманий співробітниками поліції спільно з СБУ та притягнутий до кримінальної відповідальності,
– запевнив заступник начальника управління карного розшуку поліції Донеччини Роман Осуховський (нині - начальник Департаменту стратегічних розробок Нацполіції).

Обвинуваченому суд призначив 3 роки позбавлення волі. Зрештою, засуджений відбув більшу частину свого покарання, а в кінці 2017 року був звільнений умовно-достроково. Зараз у чоловіка є робота. За його словами, він жалкує, що свого часу не здався добровільно.