Про це у програмі "Що це було?" з Сергієм Лещенком на 24 каналі розповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. З усіх зобов'язань, які має виконати України, одним з першочергових є обрання головного антикорупційного прокурора.

До теми Роблять все, щоб скасувати і почати спочатку, – Юрчишин про конкурс на голову САП

Проведення конкурсу залежить від Банкової

За словами Шабуніна, конкретно від Офісу Президента залежить те, чи рухається конкурс на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вперед. Наразі він заблокований.

Необхідно, щоб підконтрольна Банковій частина комісії припинила зривати кворум.

Очільник ЦПК зазначив, що для всіх, хто стежить за конкурсом у САП, його блокування буде ознакою того, що Володимир Зеленський несерйозно ставиться до зобов'язань. Це може стати катастрофою не тільки в антикорупційній історії, а й у стосунках із Заходом.

Команда Байдена кінцево для себе не вирішила, як поводитись з Україною: залишати як є, давати більше допомоги чи менше. Це завжди гра,
– заявив він.

Варто прочитати Порушення зобов'язань України може обернутися катастрофою для відносин зі США

Шабунін також висловив сподівання, що Зеленський за 2,5 роки президентства вже розуміє, як працює цивілізований світ та геополітика з усіма її "чорними частинами".

"Ця заява не дарма публічна. Я сподіваюся, що взяті на себе там (у США – 24 канал) зобов'язання – це реально важливо", – наголосив очільник ЦПК.

Випуск програми "Що це було?": дивіться відео

Конкурс у САП: коротко

  • Конкурсний відбір на посаду глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури почався у січні 2021 року.
  • Комісія навесні затвердила список зі 133 претендентів, які можуть очолити керівні посади у відомстві.
  • До фіналу дійшли 2 кандидати: Олександр Клименко – детектив НАБУ та Андрій Синюк – прокурор в Офісі генерального прокурора.
  • Одразу 4 члени комісії, яка займається вибором керівника САП, у серпні заявили про проблеми із конкурсом. За їхніми даними, хтось намагається зсередини вплинути на його результати.