Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів керівник "Союзу учасників миротворчих операцій" Сергій Грабський.

Читайте також: Питання України на Генасамблеї ООН: які країни голосували проти

За його словами, ефективність введення міжнародних адміністрацій має чимало історичних прикладів, тож експерт переконаний у їх абсолютній ефективності у більшості випадків.

Першочергове завдання миротворчої операції та введення міжнародної адміністрації – зняття градусу напруги, припинення насильства, нормалізація життєдіяльності. А у перспективі – проведення демократичних виборів,
– пояснив експерт.

Між Росією та Україною є суттєва розбіжність, нагадав Грабський, у трактуванні цього питання.


Сергій Грабський

Зокрема, Україна хоче розміщення миротворців на всій території конфлікту, а Росія – тільки на лінії розмежування.

Приклади з історії, коли миротворці розташовувалися лише на лінії розмежування, свідчать лише про те, що у таких випадках створюються зони конфліктів, які технічно неможливо вирішити. Наприклад, врегулювання конфлікту на Балканах показало, що така практика не працює,
– наголосив Грабський.

І додав, що навіть за умови введення миротворців на Донбас очікувати на вирішення конфлікту не варто раніше, ніж через три роки. Але це у кращому випадку. Переважно такі процеси тривають від п'яти до семи років.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко наголосив на необхідності прогресу у врегулюванні конфлікту на Донбасі шляхом розгортання миротворчого контингенту під егідою ООН на всій території окупованої частини регіону і має намір підняти це питання на сесії Генасамблеї ООН.