Конституційний суд не знайшов порушень в указі президента про розпуск Верховної Ради, йдеться на офіційному сайті КСУ. Рішення вступає у дію одразу з моменту оголошення.

Це цікаво! Які партії проходять до Верховної Ради: свіжий рейтинг

Що означає рішення суду? Воно підтверджує відповідність указу президента нормам Конституції, тож парламентські вибори відбудуться 21 липня 2019 року.

Варто наголосити, що рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Розгляд у справі №1-152,2019 вела голова суду Наталя Шаптала, суддя-доповідач – Віктор Кривенко. На засіданні були присутні 16 суддів КС.

Намір розпустити Верховну Раду Володимир Зеленський заявив ще під час своєї інавгураційної промови, яку він виголосив 20 травня. Відповідний указ він підписав 21 травня, тож позачергові вибори до Ради відбудуться 21 липня.

Пізніше Верховний суд відмовився відкривати провадження за позовом проти президента Володимира Зеленського із вимогою визнати протиправним і нечинним його указ про розпуск. Верховний суд тоді заявив, що це питання є юрисдикцією Конституційного суду.

Про що говорив президент на засіданні: Зеленський прийшов на засідання Конституційного суду щодо розпуску Ради


Парламентські вибори 2019: основні дати