Також право ЄС має бути імплементоване в наше законодавство. Віцепрем’єр-міністерка з питань євроінтеграції та міністерка юстиції розповіла, що без змін до Конституції не обійтися.
Дивіться також Перезавантаження Кабміну: Верховна Рада призначила 8 нових міністрів
Що відомо про зміни у Конституції
Віцепрем'єр-міністерка з питань євроінтеграції та міністерка юстиції розповіла, що зміни до Конституції це не обов'язково останній крок, який буде наприкінці переговорів про вступ.
Бо є питання застосування рішень Європейського суду вже зараз, під час переговорів це постане. Питання про застосування регламентів ЄС, які стануть нормами прямої дії для України. В рамках членства в ЄС у нас з'являється наднаціональна система правового регулювання,
– заявила Стефанішина.
За її словами, може йтися про те, що ці зміни до Конституції набудуть чинності разом із набуттям Україною членства в ЄС.
Проте Стефанішина запевнила, що підготовку до цього ми маємо вести вже зараз, щоб уся українська правова система була до цього готова.
Дивіться також Відповідала за інтеграцію України до ЄС і НАТО: біографія віцепрем'єрки Ольги Стефанішиної
До речі, Ольга Стефанішина 5 вересня стала віцепрем'єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністеркою юстиції України. Тепер вона працюватиме очільницею фактично двох міністерств.
Віцепрем'єр-міністеркою з питань європейської і євроатлантичної інтеграції вона стала ще 4 червня 2020 року.