Агресор не розрахував свої сили та потрапив на Херсонщині у набагато гіршу ситуацію, ніж під час боїв під Києвом. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Анатолій Кравчук.

Зверніть увагу Хлопці працюють, ідуть важкі бої, – Кім просить допомоги у волонтерів через ситуацію на Півдні

Тривожні дзвіночки для окупантів

Експерт зазначає, що на сьогодні є всі ознаки того, що росіяни розуміють своє критичне становище, тому у будь-який момент готові тікати з Правобережжя Херсонщини.

Все може бути, якщо вони не витримають постійних вогневих ударів. У них немає нормального забезпечення боєприпасами та їжею. Я вже не кажу про пальне: якщо для техніки не буде пального, вона просто зупиниться, тоді сенс у ній? Все це підводить до того, що росіяни просто тікатимуть,
– пояснив фахівець.

За його словами, ще одним свідченням поганих умов для росії є те, що керівництво окупантів розпочало вивозити свої сім'ї.

"Перебивши їм мости, єдине, що їм залишилося – це просто ногами по цим мостам пересуватися, залишивши всю техніку. Це буде щось дуже схоже на ту ситуацію, яка була на початку війни, коли вони масово заходили під Київ, але відступили через проблеми з комунікаціями, зокрема щодо палива", – додав Кравчук.

Чи успішний контрнаступ ЗСУ на Херсонщині: дивіться відео

Під Києвом росіянам було простіше

Експерт зауважив, що під час боїв під Києвом, при відсутності палива – росіяни були змушені кидати абсолютно справну техніку й тікати пішки. Схожий сценарій він прогнозує й на Херсонщині. Однак визнає, що для ворога ситуація тепер є набагато складнішою.

Тут ситуація дуже схожа, але набагато гірша. Вони прораховувалися. Чому загнали стільки техніки на Правобережжя – не зрозуміло. Це їхня стратегічна помилка. Можливо, вони розраховували, що ми не зможемо знищити мости або що все одно зможуть понтонною переправою розв'язувати комунікаційні проблеми,
– розповів фахівець.

На його думку, сподіватися на переправу було ще однією помилкою росіян.

"Вийшло, що переправа діє дуже погано. Там велика відстань й хвилі Дніпра не дають можливості цій понтонній переправі діяти надійно. Ситуація для них погана, тому якщо вони почнуть тікати, то залишать нам дуже багато техніки", – вважає аналітик.

Читайте також окупанти вже не мають сил, щоб перекидати на правий берег Дніпра, – військовий експерт

Він додає, що готовність тікати свідчитиме про критичний морально-психологічний стан російського війська, що призведе до саботажу виконання наказів військового керівництва.

"Вони просто зірвуться з місця і побіжать. Але самі командири триматимуть оборону до самого кінця. Попри втрати, вони не приймуть рішення звідти відступати. Тобто все закінчиться або здачею в полон, або вони чекатимуть, поки їх не перемеле наша артилерія… Після цього від їхнього війська залишаться шматки, розкидані по полях", – резюмував Кравчук.

Контрнаступ на Херсон: що відомо

Вас також може зацікавити – як відбувається наступ українських військових: дивіться відео