Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, відреагувавши на заяви в деяких західних ЗМІ про так званий "повільний контрнаступ". Тут усе залежить від військової допомоги партнерів.

Дивіться також Б'ють на сотні кілометрів: як смертоносні ракети JASSM до F-16 допоможуть ЗСУ на полі бою

Снаряди, які допоможуть просуватися вперед

Як наголосив Світан, люди, які говорять про так званий "повільний контрнаступ", забувають про деякі деталі. Україна не має повної переваги у повітрі, що дозволило б швидко знищувати лінії оборони окупантів. Варто зауважити, що й Росія не має повної переваги в небі через українську ППО.

Якщо є перевага в повітрі, то можна просто розривати лінії оборони, використовуючи авіабомби, ракети "повітря-земля" тощо. Цього немає. Все можна частково замінити достатньою кількістю артилерії,
– зауважив Світан.

Дивіться розмову з Романом Світаном на ютубі 24 Каналу

Крім того, було б добре отримати від Сполучених Штатів касетні некеровані ракети M26 із дальністю стрільби до 45 кілометрів. Вони підходять для систем HIMARS.

Якщо деякі наші військові партнери радять, що робити… Хай краще зосередяться над тим, що нам дали ці ракети. Тоді ми в 3-4 рази швидше почнемо рухатися. Дальність на 45 кілометрів дозволить на дивізіонну глибину практично пропалити оборону противника,
– зазначив Світан.

Військова допомога для України: коротко

  • Відомо, що 25 серпня Фінляндія ухвалила 18 пакет військової допомоги для Збройних Сил України. Його вартість – близько 90 мільйона доларів.
  • Також компанія Baykar красиво привітала Україну з Днем Незалежності. Вони подарували безпілотник Bayraktar TB2 для українських розвідників. В Головному управлінні розвідки подякували партнерам. Там наголосили, що нова зброя – найкращий подарунок для України.
  • На днях Німеччина оновила військову допомогу для України. Вони передали ракети до ЗРК Patriot, 10 систем для виявлення безпілотників, 40 розвідувальних безпілотників тощо.