Про це в коментарі 24 каналу розповів політичний експерт Кость Бондаренко.

Читайте також: Що потрібно врахувати в проєкті про народовладдя: версія експерта

"Право законодавчої ініціативи народу: можна було б зрозуміти, що вони хочуть, з огляду на те, якби була якась концепція народовладдя, яку обіцяв Зеленський. Її немає. Можна було б розуміти, якби був законопроект про референдум, у якому було б написано частково це питання. Його немає. Можливо, були б якісь зміни, які б визначали якийсь інший якісний підхід до розуміння петицій і тому подібного. Цього теж немає. Тому все це можна тільки додумувати", – сказав експерт.

Бондаренко додав, що в нього виникає питання, пов’язане з тим, що народні обранці "вносять законодавчі ініціативи і додають туди народ. Але водночас вони на рівні закону міняють право законодавчої ініціативи одного народного депутата і передбачають можливість лише внесення законопроекту кількістю депутатів, що є не меншою, ніж кількість найменшої фракції".

"Це позитивне нововведення, але це треба робити не в законі, а в Конституції. Якби це можна було зробити в законі, це б зробили вже давно", – резюмував політичний експерт.

Читайте також: Бардак треба очолити: експерт прокоментував можливе розширення повноважень президента

3 вересні Верховна Рада внесла до порядку денного сесії проєкт закону авторства президента Володимира Зеленського щодо законодавчої ініціативи народу України. Документ передбачає, що український народ зможе подавати власні законопроєкти до парламенту.