Нагадаємо, що ранком 21 квітня у тимчасово окупованому Севастополі лунали вибухи. Згодом речник Військово-морських сил ЗСУ розповів, що там було уражено корабель "Коммуна".

Дивіться також Таємничі мисливці за російськими кораблями․ Як легендарна Group 13 ГУР МО нищить ворожий флот

Що видно на супутникових знімках

Судячи з супутникових знімків, "Коммуна" все ж не зазнала значних ушкоджень. Для порівняння OSINT-аналітик опублікував дві фотографії – 20 (до атаки) та 22 (після атаки) квітня. Наразі судно перебуває на тому ж місці, де по ньому завдали удару.

Супутникові знімки корабля "Коммуна" / фото MT Anderson

Водночас ВДК проєкту 775 та сторожовий корабель проєкту 1135 "Буревісник", що стояли поряд з "Коммуною", були переміщені до інших місць.

Цікаво, що це судно вважалось найстарішим кораблем у світі, який виконував завдання. Росіяни спустили судно на воду ще до Першої світової війни – у 1913 році. У 1915 "Коммуна" офіційно стала частиною Балтійського флоту.

До 1922 року корабель називався "Волхов", однак у день створення СРСР його перейменували у "Коммуну". У Чорне море судно потрапило лише у 1967 році, ввійшовши у бухту Севастополя.

Що відомо про ураження корабля "Коммуна"

  • Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що наразі встановлюються масштаби та характер пошкоджень. Однак він підкреслив, що корабель у цей момент неспроможний виконувати свої обов'язки.
  • За повідомленням ВМС, на кораблі з застарілим виглядом було встановлено передове обладнання. Наприклад, на рятувальному судні "Коммуна" були розміщені підводні дрони.
  • Аналітики з Інституту вивчення війни повідомили, що пошкодження судна "Коммуна" суттєво обмежить дії підводних човнів Чорноморського флоту Росії та може ускладнити операції з порятунку екіпажів уражених кораблів. Навіть за умови, що судно має понад 100 років, воно забезпечувало Росії "важливі можливості".