Наразі це російське судно виконує роль протиповітряної оборони. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає 24 Канал.

До теми Небезпека зберігається, – Гуменюк припустила, чого чекати від Чорноморського флоту

У ВМС розповіли про російський корабель "Циклон"

Плетенчук зазначив, що "Циклон" – це малий ракетний корабель, який був розроблений в 90-ті роки минулого сторіччя. Зокрема, тоді окупанти планували поставити у стрій в Чорноморському флоті до 5 одиниць подібних суден.

"Три з них будували в Керчі на заводі "Залів", а саме "Циклон", "Амур" і "Аскольд". З "Аскольдом" всі знають, яка пригода сталася, а "Амур" зараз разом з ще одним таким кораблем "Тучею", який побудували в Казані, біля Новоросійська проходить випробування", – розповів речник ВМС.

Він зауважив, що першим кораблем з цієї серії був саме "Циклон", але протягом 2 років щось у нього не виходить з крилатими ракетами, тому наразі російська армія його використовує як ППО.

Плетенчук також наголосив, що решту носіїв крилатих ракет загарбники не ризикують відправляти до Севастополя і сховали їх в Новоросійську на території Росії.

Тому це показовий такий "покараний" (корабель "Циклон" – 24 Канал). Там "Павел Державин" (російський корабель – 24 Канал) був покараний, прийшов подивитися, зазнав 2 пошкоджень і пішов,
– сказав він.

Наостанок речник Військово-морських сил ЗСУ сказав, що, на думку окупантів, саме корабель "Циклон" підходить для розвідки ситуації поблизу Севастопольської бухти.

Росія перегнала новий ракетоносій у "Чорне море"

  • Журналісти видання Defence Express розповіли, що у тимчасово окупованій Керчі помітили нове російське судно. Мовиться про ракетоносій "Туча".
  • Цей корабель росіяни побудували на верфі у Зеленодольську, що у Татарстані. Автори матеріалу припустили, що "Тучу" могли пригнати до Новоросійська через Волго-Донський канал, а згодом перенаправити у Керч.
  • Варто зазначити, що цей корабель був спущений на воду лише у липні 2023 року. Він має вісім пускових під ракети "Калібр" або "Онікс", "Панцир" (у морській версії), а також дрон Орлан-10.