Відповідні дописи та фото королева конкурсу Miss Grand International публікує у своїх соціальних мережах. Дівчина також оприлюднила фото зі зброєю. 

Варто прочитати У М'янмі, де 3 місяці триває військовий переворот, почалися бойові дії

Колишня королева краси взяла до рук зброю

32-річна інструкторка з гімнастики Хтар Хтет Хтет представляла М'янму на конкурсі краси 2013 року в Таїланді.

Тепер вона, очевидно, приєдналась до повстанців, які протистоять військовій хунті, що захопила владу в країні. Фото в екіпіруванні та зі зброєю Хтар опублікувала 11 травня.

М'янма переворот королева краси
Королева краси взяла до рук зброю / Фото твітер Хтар Хтет Хтет

"Настав час дати відсіч. Тримайте зброю, ручку, клавіатуру чи жертвуйте гроші демократичному руху. Кожен має внести свій внесок в успіх революції. Я буду чинити опір, наскільки зможу. Готова відмовитися від усього. Я навіть готова заплатити своїм життям", – написала Хтет.

М'янма королева краси повстання
Очевидно дівчина приєдналась до повстанців / Фото твітер Хтар Хтет Хтет

У той же день дівчина написала допис у твітері, де цитує Ернесто Че Гевару. Видання The Straits Times пише, що можливо Хтар разом з повстанцями у прикордонному регіоні М'янми, де є етнічні повстанські угруповання. 

М'янма королева краси зброя
Королева краси приєдналась до боротьби проти військової хунти / Фото твітер Хтар Хтет Хтет

 

Коротко про події у М'янмі

  • Конфлікт між владою та військовими у країні назрівав поступово. Причиною стали вибори у листопаді 2020 року. Перемогу на них здобула партія Аун Сан Су Чжі "Національна ліга за демократію", а військові відмовилися визнавати результати виборів.
  • Із 1 лютого 2021 року військова хунта М'янми здійснила у країні військовий переворот. Тоді оголосили надзвичайний стан. Тоді військові арештували президента Він М'їна та політикиню Аун Сан Су Чжі.
  • З того часу в країні тривають протистояння. Проти силовиків на вулицях протестують люди, але мітинги придушують, застосовуючи силу та зброю. 
  • Відомо, що вбили понад 700 мітингувальників. США ввели санкції проти М'янми, ЄС засудив військовий переворот у М'янмі.

Читайте також Військовий переворот у М'янмі: як країну знищують конфлікти