Лише уявіть: ще 2 роки тому, ми нічого чути не чули і знати не знали про застосунок "Дія". Тепер же, щонайменше 12 мільйонів українців встановили його собі на смартфони і користуються чи не щодня. Електронний паспорт і права, мають таку ж юридичну силу, що і звичайні паперові.

До теми Уряд визначив порядок, як відбуватимуться опитування в Дії

Але, цифра у 12 мільйонів, була озвучена Міністерством цифрової трансформації в середині січня, тож враховуючи, що щодня Дію може встановлювати до 50 тисяч нових користувачів, думаю, що та цифра вже на пів мільйона, а може і на мільйон більша.

І якщо ви, як і я, нічим окрім паспорта, прав і COVID-сертифікату, у додатку не користуєтесь, то я нагадаю вам, що зараз у Дії 15 цифрових документів та 9 послуг, а на порталі – 72 держпослуги, які можна отримати у електронному форматі.

Нові послуги у Дії

У Дії запустили зміну місця реєстрації. Відтепер на порталі або в застосунку можна вказати адресу, за якою збираєтесь жити, та отримати підтвердження від власника житла.

Друге – отримати довідку про несудимість. Цей документ потрібний тим, хто відновлює документи, оформляє візу чи право на опікунство. А таких, як виявилось є у нас, щорічно цю послугу отримує понад пів мільйона людей.

Третє – тепер в Дії, є дозвіл на будівництво онлайн. Забудовнику досить завантажити всі необхідні документи, і якщо все гаразд – просто отримати схвалення на будівництво.

Четверте – в Дії запустили "шеринг" техпаспорта на автомобіль.

Електронна демократія

Що я маю на увазі? Соцопитування. Це перший крок до ідеї проводити вибори у смартфоні, пам'ятаєте, це була одна з передвиборчих обіцянок Зеленського. Так от, це ще не вибори, але перший тест електронної демократії. Навіть 2 тести.

Зараз якщо ви оновите додаток, у вас будуть доступні два опитування. Перше - яка нова цифрова послуга найкорисніша для вас. І друге як назвати новий президентський проєкт.

І поки я вам тут ось це все розповідала, вже понад 40 тисяч осіб взяли участь у цьому опитуванні. Ви звісно можете спитати мене: для чого і кому це потрібно? А я відповім, це потрібно владі і нам з вами.

Щодо нас з вами, то такі регулярні опитування, нададуть нам можливість побачити ту чи іншу статистику відразу.

Поки це нічого не говорить нам про вибірку, вікові категорії людей, що проголосували та решту показників, але якщо у перспективі всі 12 мільйонів, які користуються Дією, скажуть, що вони думають, то це напевно буде одна із найчесніших соціологій.

А тому різним соціологічним групам, які інколи грають нечесно, буде важче нами маніпулювати, підтасовуючи цифри на власний розсуд. З цим розібралися. А тепер давайте про нову послугу кілька слів. Бо саме стільки про неї сказав президент.

"Такі справи" на 24 каналі: дивіться відео

Зеленський пообіцяв смартфони пенсіонерам

І ми її у редакції умовно назвали "єДідусь" і "єБабуся", але подивилась, що найбільше користувачі голосують за назву "єСмартфон". Це програма, з якою вакциновані двома дозами пенсіонери, яким вже виповнилося 60 отримають від держави, зацитую "безоплатний, якісний, сучасний, швидкий смартфон і пільговий тариф" до нього.

Більше подробиць президент, на жаль не повідомив, тому далі будуть виключно мої думки на цю тему.

Давайте почнемо з позитивних моментів. Пенсіонерів 60 плюс в Україні 8,5 мільйонів, з них вакциновані двома дозами і більше лише трохи більше ніж 3,5 мільйона. Ще майже 4 мільйони зробили лише одне щеплення. Решта, майже мільйон, взагалі не щеплювалися.

І зараз, почувши такі заяви президента, це має таки стати стимулом для них піти і або завершити вакцинацію, або ж пройти її.

володимир зеленський
Зеленський пообіцяв смартфони пенсіонерам / Фото 24 каналу

На цьому мій оптимізм закінчується. Насамперед, бо як повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, грошей у бюджеті зараз не має навіть на те, щоби виплатити по 500 гривень, тим хто зробив бустер. Це була попередня обіцянка президента.

Хоча таких зараз в Україні не так вже й багато, приблизно пів мільйона. Що вже казати про придбання нових сучасних, швидких смартфонів. Хіба що під час минулого візиту до штатів, президент домовився з Тімом Куком про якісь дуже вигідні умови придбання телефонів.

І ми про це поки нічого не знаємо.

А по-друге, моя бабуся й досі користується кнопочним телефоном. І на кожну мою пропозицію, давай купимо тобі щось сучасніше, щоб говорити за допомогою відеозв'язку, говорить: "Ти що, я цей, буває, як заблокую, потім не знаю, що з ним робити". І вона, до речі, й досі отримує пенсію у листоноші. І я впевнена, що вона така не одна.

"Краще б пенсію підвищили"

Тому отримати смартфон такі пенсіонери звісно можуть, але користуватимуться ними, давайте бути чесними, скоріш за все їх діти або онуки. Але це не означає, що така ж історія у всіх пенсіонерів. Бо відомі мені і інші випадки, коли люди, яким за 70 використовують планшети. Не відразу, вони їм підкорилися, це правда, але прогрес не спинити.

Читайте також Від цього тижня ліки за програмою "єПідтримка" зможуть купувати не лише пенсіонери

Все це, звісно, мої припущення. Припускаю, що більшість думою суспільства буде із закликом "краще б пенсію підвищили", а не оте от все. Але у нас тут теж народовладдя, тому завчасно за вас висновків робити не буду, а в коментарях із задоволенням з вами поспілкуюсь.