Парубій у своєму виступі перед призначенням на посаду голови Ради заявив, що фракції коаліції і опозиції єдині в своїх проєвропейських прагненнях.

"У всі часи нашого державотворення найбільшим прокляттям нашим було боротьба між собою і втрата орієнтирів", — сказав він.

При цьому Парубій наголосив, що не економічні чинники, а саме розлад між собою приводив до втрати держави.

Сьогодні на нас лежить відповідальність, щоб Україна змогла перемогти в цій війні. Два роки тому в цей день як секретар РНБО я підписав указ про початок АТО. Ще перед цим ми були всі разом з вами на Майдані. І я вам скажу, ми перемогли завдяки тому, що ми були всі разом. Завдяки тому, що ми не дали себе поділити на різні групи, на кілька Майданів. І такий же виклик стоїть сьогодні перед нами,
— сказав він, додавши, що вперше за 25 років модерної української історії "у нас є проукраїнська і проєвропейська більшість, і проукраїнська і проєвропейська опозиція".

Журналісти сайту "24" зібрали для вас все, що потрібно знати про нових очільників Верховної Ради.

Андрій Парубій



Випускник Львівського державного університету ім.Франка та Національного університету Львівська політехніка.

У 1988-му очолив націоналістичну молодіжну організацію — товариство Спадщина. Брав участь в національно-визвольному русі, організовував перші в Україні пікети. У 1989 році був заарештований за організацію несанкціонованого мітингу. Був одним із засновників Соціал-національної партії України (СНПУ), перейменованої у 2004-му на ВО "Свобода".

Кілька разів обирався депутатом до Львівської облради. Народний депутат VI та VII скликань. З листопада 2013 по лютий 2014 року координував щоденне функціонування Євромайдану; був фактичним комендантом і очільником його наметового містечка та керівником загонів Самооборони Майдану.

З лютого по серпень 2014 року — секретар Ради національної безпеки і оборони України. З грудня 2014 року — перший віце-спікер парламенту.

Ірина Геращенко



Після закінчення факультету журналістики Київського національного університету ім.Шевченка працювала на телеканалі УТ-1. Очолювала редакцію відділ політики в службі новин телеканалу Інтер. З лютого 2005 по вересень 2006 років — керівник прес-служби президента України Віктора Ющенка. З листопада 2006 року — президент інформаційного агентства УНІАН. Народний депутат України VI та VII скликань. У 2007 році у рейтингу Топ-100 найвпливовіших жінок України журналу "Фокус" посіла 14-е місце. У 2007 році в рейтингу журналу "Фокус" 200 найвпливовіших українців зайняла 184-е місце.

Із червня 2014 року призначена уповноваженим з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях. Бере участь в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську. Активно займається питанням звільнення українців, які незаконно утримуються бойовиками.

До Верховної Ради VIII скликання пройшла на позачергових виборах за списками партії Блок Петра Порошенка.

Оксана Сироїд

Освіту здобула у Національному університеті "Києво-Могилянська академія", Центрі правничих студій Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Оттавському університеті.

З 2004 до 2012 років була керівником різноманітних проектів у вітчизняному департаменті ОБСЄ. У 2014 році брала учать в діяльності групи "Реанімаційний пакет реформ", заснованій у лютому того ж року після подій на Майдані Незалежності, та головою якого була Ганна Гопко.

На виборах у 2014 році Оксана Сироїд пройшла до Верховної ради VIII скликання за списками "Самопомічі".