Як пройшло засідання ТКГ
Кравчук вирішив, якщо представники ОРДЛО з російської сторони беруть участь в засіданні ТКГ по всіх підгрупах, то й українській делегації не потрібно обмежуватися тільки політичною підгрупою. Про це розповів представник Донбасу Сергій Гармаш на своїй фейсбук-сторінці.
До теми Росія налаштована деструктивно, – Казанський про зрив переговорів у Парижі
Деякі питання прояснилися і щодо загальної політики делегації. Причому не на словах, а на ділі. Сьогодні Кравчук досить жорстко відповів Гризлову і на його тиради з оцінками Верховної Ради України, і на спробу закрити рот нам, переселенцям з ОРДЛО.
– зазначив Гармаш.
Представник Донецької області у ТКГ Денис Казанський розповів, що російська сторона і їхні представники "більш-менш адекватно спілкувалися" тільки в підгрупі з безпеки. Гуманітарні та політичні питання заблоковані. Адже Росія вимагала скасувати пункт постанови ВР, в якому є заборона на проведення виборів в ОРДЛО, поки не буде контролю України над кордоном. Наступна зустріч ТКГ 16 вересня.
Серед здобутків засідання є
- домовленість про 19 ділянок розмінування;
- відкриття в листопаді двох КПВВ в Луганській області;
- на засіданні ТКГ були узгоджені чотири наступні ділянки розведення сил і засобів;
- сторони погодилися з необхідністю продовження дотримання режиму тиші на Донбасі.
Істерика російської делегації
За словами Казанського, росіяни почали шантажувати українську сторону обміном полонених і відмовилися погоджувати списки. Потім Гризлов влаштував істерику, коли Гармаш попросив слова на звіті політичної підгрупи.
Гризлов раптом почав перебивати і обурюватися, що в ТКГ повинні брати участь тільки керівники делегацій, а не експерти. Тоді я запитав, членами якої делегації є ті представники ОРДЛО, і нагадав, що вони всього лише запрошені російською стороною, а самі по собі ОРДЛО – не сторона Тристоронньої контактної групи,
– написав на сторінці у фейсбуці Казанський.
Росія знову переконувала, що нібито є посередником, а не стороною конфлікту. Зрештою, Кравчук наполіг, щоб Гармашу все-таки дали можливість говорити. І вказав, що Україна сама буде вирішувати, кого їй включати у свою делегацію.