Про це Зеленський заявив під час свого вечірнього звернення 26 червня, повідомляє 24 канал. Глава держави зауважив, що білоруси – не раби й не гарматне м'ясо.

До теми ССО Білорусі виконають наказ Лукашенка, – Латушко назвав ймовірну кількість військових

Зеленський закликав білорусів не йти на війну проти України

Президент 26 червня звернувся до білорусів – і цивільних, і військових. Він наголосив, що їх силою втягують у війну проти України.

І навіть активніше, ніж це було у лютому та у весняні місяці. У Кремлі за вас уже все вирішили – ваші життя нічого для них не варті. Але ви не раби та не гарматне м'ясо. Ви не повинні вмирати. І ви в змозі не дати нікому вирішувати за вас, що на вас чекає далі,
– заявив Зеленський.

Глава держави зазначив, що знає про те, що народ Білорусі підтримує Україну та українців, а не війну.

"І саме тому вас – усіх білорусів – російське керівництво і хоче втягнути у війну, хоче посіяти ненависть між нами. Від простих людей Білорусі зараз дуже багато залежить. І я знаю, що ви можете не брати участь у цій війні. Ваші життя належать лише вам, а не комусь у Кремлі", – додав Зеленський.

Президент наголосив, що Україна захищатиметься від ударів з будь-яких напрямків і з будь-якої зброї.

"Я впевнений, ми вистоїмо й повернемо все своє. Але будь-яка людина, просто нормальна людина в будь-якій державі, зокрема в Білорусі, може зробити свій внесок у захист життя", – зазначив Зеленський.

Глава держави підсумував, що наступний тиждень буде дуже важливим для усіх. Тому потрібно продовжувати працювати на всіх рівнях і не збавляти темп.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Зауважте У Білорусі російські ДРГ готуються до подальших дій на території України

Коротко про ситуацію в Білорусі

  • Російські окупанти знову збільшують сили на території Білорусі. Також вони планують наростити там чисельність оперативно-тактичної авіації. Керівників установ та організацій Гомельської області вже попередили про ймовірність повернення військових підрозділів загарбників.
  • Водночас президент Росії Володимир Путін вирішив скасувати поїздку в білоруське Гродно. Кремлівський диктатор відмовився відвідати місто, розташоване за менш ніж 20 кілометрів від кордону з Польщею.
  • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко зустрівся з Путіним 25 червня. Вони обговорили "забезпечення світової безпеки" шляхом можливості передачі Білорусі ядерної зброї.
  • Також у Москві днем раніше відбулась зустріч міністрів оборони Росії та Білорусі. Сергій Шойгу та Віктор Хренін обговорили співпрацю у межах двосторонньої оборонної підтримки так званої "союзної держави".

Варто подивитися – Латушко розповів, що Лукашенко добровільно виконує накази Путіна: відео