Так, керівників установ та організацій Гомельської області вже попередили про ймовірність повернення російських військових підрозділів.

До теми У Раді зареєстрували законопроєкт про посилення кордону з Росією і Білоруссю: що пропонують

Росіяни знову активізувалися в Білорусі

Окрім повернення в Гомель, одночасно росіяни планують наростити чисельність оперативно-тактичної авіації на території Білорусі.

За даними розвідки, офіційна причина нарощення російських військових сил у Гомельській області – нібито для проведення спільного патрулювання повітряного простору в рамках спільного навчально-бойового центру підготовки авіаційних підрозділів та підрозділів ППО. Для цього росіяни запланували переліт 10 літаків на аеродром Барановичі.

Наразі там тривають "мобілізаційні навчання"

З 22 червня на території Гомельської області тривають мобілізаційні навчання. Але цікаво, що взагалі не відбуваються анонсовані раніше у білоруських ЗМІ заняття з бойової підготовки з резервістами. Самих резервістів використовують для проведення господарських робіт.

Ситуація навколо білорусько-українського кордону напружується

  • Біля кордону з Україною зберігається військова активність білорусів. Вони привели свою армію у бойову готовність. Раніше у МВС попередили, що білоруси можуть перекинути на Волинь диверсійно-розвідувальні групи, щоб розфокусувати та відтягнути Збройні Сили України.
  • Спостерігачі повідомляли, що білоруські війська у червні почали проводити значно більше навчально-тренувальних заходів. 15 червня поблизу білорусько-українського кордону відкрились пункти прийому мобілізованих.
  • Українські прикордонники повідомили, що Білорусь розмістила біля України 7 своїх батальйонів й залучила підрозділи МВС. Але наразі там немає ударного угруповання, яке могло б здійснити напад.
  • Радник міністра внутрішніх справ України Віктор Андрусів заявив, що оперативна обстановка навколо білорусько-українського кордону не виглядає так, ніби там є сили для вторгнення. Він переконаний, що розмови про новий наступ на Київ – "інформаційна операція чистої води". У такий спосіб противник хоче відтягнути частину українських військ, щоб їх не залучили на більш напружених напрямках – на Сході або Півдні.
  • Раніше у ГУР повідомляли, що білоруські війська можуть атакувати Україну лише у складі російсько-білоруського угруповання. Тобто вторгнення з боку Білорусі можливе, якщо Росія поверне туди свої війська.

До теми – як окупантів вчать виправдовувати воєнні злочини в Україні: дивіться відео