За словами президента, закінчення війни шукають у всіх можливих форматах та майданчиках. Насамперед мовиться про дипломатичний шлях, інформує 24 канал.

До теми Зеленський заявив про скликання держав-гарантів Будапештського меморандуму і Радбезу ООН

"Крим та окуповані райони Донбасу неодмінно повернуться в Україну, але тільки мирним шляхом. Україна послідовно виконує нормандські й мінські домовленості", – наголосив Зеленський.

Зеленський: Не важливо, де домовляться про Україну

Також президент зауважив, що мінські угоди хоч він і не підписував, але Україна їх має виконувати. "І в рамках нормандського формату, який ми не зриваємо, але який ми прагнемо розблокувати", – додав він та пояснив, що це не означає, що пошуки миру "обмежені винятково цим".

Париж, Берлін, Мінськ, Стамбул, Женева, Брюссель, Нью-Йорк чи Пекін – мені не важливо, у якій точці світу домовлятися про мир в Україні,
– сказав Зеленський.

Як розповів президент, не має значення за участю скількох країн відбудеться домовленість про Україну. "Важливо – це розуміння, що світ потрібний не тільки нам, світ в Україні потрібний світу – відновлення цілісності у міжнародно-визнаних кордонах", – підкреслив Зеленський.

Останні заяви Зеленського: коротко

  • На Мюнхенській конференції президент учергове згадав про членство України в НАТО. Він дотепно зауважив, що "нам кажуть, що двері відчинені, але стороннім вхід заборонено".
  • Також Зеленський прокоментував паніку українців щодо ймовірного повномасштабного наступу Росії. "Українці не будуть лягати в труни й чекати військових", – наголосив він.
  • Очільник держави нагадав, що Україна зараз є надійним щитом для світу та не має "кланятись за надану допомогу", а щоб захистити українську територію не варто називати дату можливого нападу Кремля.

Цікаво – розмова Зеленського з віцепрезиденткою США: дивіться відео