Начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України розповіла 24 Каналу, що наразі активності в акваторії Чорного моря не спостерігається. Ймовірно, серед причин цього серйозні втрати, яких зазнали російські загарбники.

Читайте також Росія вирішила зберегти залишки флоту в Чорному морі, обмеживши маневри, – британська розвідка

Як вплине на ситуацію зміна керівництва ЧФ

Офіційно стало відомо, що росіяни змінили керівника Чорноморського флоту Ніколая Євменова. Це відбулося після втрати цілої низки кораблів та загальної бойової потужності.

Те, що зараз ми не спостерігаємо активності флоту в акваторії Чорного та Азовського морів, пояснюється погодними умовами й розкладом сил та засобів росіян, тому що вони мали суттєві втрати,
– розповіла Наталія Гуменюк.

Окупанти не мають сталої системи захисту, яка могла б гарантувати їм абсолютно безпеку як від морських дронів, так і від ураження з повітря. Саме тому, перебуваючи в пунктах базування, вони намагаються облаштувати цей пункт і зробити його максимально захищеним.

Крім цього, їхні патрульні катери періодично виходять для перевірки. Також там встановлені бонові загородження.

Загального розгортання корабельного угруповання ми не спостерігаємо вже два тижні (станом на 20.03.2024 – 24 Канал), а ракетоносіїв не бачимо вже місяць,
– додала Гуменюк.

Яка ситуація в Кринках

Ворог посилено атакує плацдарм України в Кринках. Ситуація там залишається стабільно напруженою. Окупанти не припиняють спроб штурмувати, навіть тоді, коли у них дуже скрутно з підбором штурмових груп.

Росіяни з усіх сил намагаються знайти резерви, проводять ротацію підрозділів, шукають додаткові сили. Це все для того, щоб сформувати штурмові відділення і продовжити атаку на цьому напрямку.

Упродовж 19 березня була спроба атакувати, але вона традиційно була невдалою. Як правило, 70% вони залишають, як бойові та санітарні втрати на полі бою. Також окупанти втрачають свої засоби вогневого ураження,
– наголосила Наталія Гуменюк.

Що відбувається в Кринках: дивіться на карті

Наприклад, ворог втрачає міномети, з якими підкрадається до наших сил, часто залишає їх на позиціях, куди зміг дійти, а потім втікає назад. Попри це, українським військовим вдається утримувати плацдарм. На порядку денному залишається робота з його розширення.

Хоч Владімір Путін заявив, що на цій ділянці виключно санітарні втрати, але насправді все зовсім не так.

За нашими даними, у них традиційно щодобово поранені 50 – 70%,
– сказала Наталія Гуменюк.

Що відомо про плацдарм у Кринках

  • Кринки є важливим плацдармом для ЗСУ, звідки можна розвинути наступ. Саме тому його дуже бояться окупанти та намагаються вибити з лівобережжя українських військових. Для росіян ця територія також важлива з огляду на логістику, адже забезпечення ворожих сил відбувається через материкову частину.
  • Росіяни не перестають штурмувати на цьому напрямку. Якщо їм бракує техніки, то для атак використовують лише піхоту, без будь-якої підтримки. Втрати ворога там дуже великі, що лише підтверджує "м'ясний" спосіб штурмів. Наприклад, є дні, коли з майже 80 загиблих окупантів, 50 – це втрати біля Кринків.
  • Росія вже не раз повідомляла про нібито повне "зачищення" Кринків. Наприкінці лютого 2024 року окупанти підняли там російський прапор та урочисто про це прозвітували. Однак після цього вони знову втекли туди, де ховаються й продовжили штурмувати плацдарм. Українське командування заявило, що ЗСУ перебувають у Кринках і виконують свою роботу.