Про це Кучма заявив у розмові з "Радіо Свобода".
Читайте також: Санкції діють: скільки втратила Росія за останні місяці?
Журналісти запитали у екс-президента, яким він бачить майбутнє України. Кучма згадав про Будапештський меморандум, згідно з яким Україна зобов'язувалася добровільно позбутися свого ядерного потенціалу в обмін на "гарантії безпеки".
Нас тоді обманули, ядерний клуб обманув Україну. Гарантій безпеки і територіальної цілісності нема. Так я хотів запитати ... що ви порадите Трампу сьогодні, у якого головний пріоритет зовнішньої політики позбавлення Північної Кореї ядерної зброї? Якщо Україну обманули, то Північна Корея без ядерної зброї взагалі нічого не варта. Яку пораду хотіли б дати в цьому плані Трампу? Головне, треба повернутись до України і сказати: "Вибачте, я готовий більш активно допомагати Україні в цій проблемі, яка сьогодні є страшною",
– повідомив Леонід Кучма.
Також екс-президент поділився своїм баченням нового президента України. За словами Кучми, він повинен бути діловою людиною, в якої в голові "менше політики і більше конкретики".
"Бо ... економіка стоїть. На ці проблеми треба звернути увагу. Село ще, металургія трошки допомагають, а всього іншого нема. Завдання майбутнього президента в першу чергу звернути увагу на це. Я не кажу вже про питання Донбасу – це також першочергове питання. Якщо не буде потужної економіки, то ми нікому не потрібні, ми будемо розмінною монетою між Заходом і Росією", – підсумував екс-президент.
Раніше стало відомо, що президент США Дональд Трамп ввів у дію нові санкції за втручання у вибори.
Що таке Будапештський меморандум?Це угода між Україною, Росією, США та Великобританією, підписана у Будапешті 5 грудня 1994 року. Згідно з текстом меморандуму, Україна добровільно відмовлялася від свого ядерного арсеналу, який тоді був третім за величиною у світі. Росія, США та Великобританія, зі свого боку, зобов'язувалися, серед іншого, утримуватися від "загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України".