Про це 24 каналу розповів дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.
Читайте також: Трамп назвав жорстким заходом підписаний указ про санкції за втручання у вибори
"Фарс Росії з двома підозрюваними в отруєнні Скрипаля і його доньки показав, що Кремль в "нєсознанкє". Їм здається, що зближення з Китаєм, проведення військових навчань "Схід-2018" – серйозний сигнал, що Росія – суверенна, тому не відповідатиме на звинувачення США і Великобританії. Москва начебто хоче партнерського діалогу і не сприймає будь-який тиск. А санкції в Москві вважають безпідставними і незаконними", – зауважує Хара.
За його словами, Росія, в свою чергу, зробить чергові бравурні заяви, що санкції на неї не діють, але поза тим витрачатимуть гроші і докладатимуть дипломатичних зусиль, щоб їх відмінити. Але треба очікувати додаткових санкцій США проти Росії через небажання Путіна співпрацювати у справі Скрипалів.
Насправді антиросійські санкції болючі. За вісім місяців з Росії виведено 26 мільярдів доларів – капітали іноземних інвесторів, які бояться санкцій, в тому числі, через будівництво газопроводу "Північний потік-2", і самих росіян. Тому що вони не вірять у красиві слова про офшор "остров руський", який залучатиме російські і іноземні капітали. Росія не є правовою демократичною державою і не дасть жодних гарантій збереження капіталів,
– вважає дипломат.
Водночас, як зазначає Хара, США намагаються здійснювати санкційний тиск на Росію поступово. Щоб це не спричинило обвалу російської економіки. Це вплине на світову і американську економіку. До того ж, найстрашнішим сном американців є імовірність розвалу Росії, так як це ядерна держава. Крім того, на її території зберігається багато хімічної зброї, можливо, бактеріологічної. Не кажучи вже про звичайну. Але санкційний тиск і далі обезкровлюватиме економіку Росії, не даватиме можливості модернізації.
Експерт також наголосив, що відчуження Росії від Заходу призвело до збільшення ваги Китаю для РФ. І на сьогодні Росія є його сировинним придатком, який постачає туди до 80% енергоресурсів.
Нагадаємо, 12 вересня Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп затвердив указ про введення санкцій проти іноземних громадян та компаній, яких звинувачують у втручанні в американські вибори. Раніше 21 серпня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вороже кібервтручання, а 27 серпня набрав чинності ще один пакет санкцій США проти Росії.
Крім того, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії. Міністр безпеки Бен Воллес заявив, що кінцеву відповідальність за отруєння "Новачком" Скрипалів у Солсбері несе Путін. 12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а вже 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.
Що таке "іноземне втручання" у вибори в США? Підставою для так званого "російського розслідування" стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон – кандидатки на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2016.
Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили два угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear. Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на чинного президента США, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом впродовж 2015-2016 років, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками.