Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов. За його словами, на вулицях Херсона суттєво поменшало росіян.

Читайте також Українські війська мають на меті повернути Херсон до кінця року, – ЗМІ

Куди тікають окупанти з Херсона

"Якщо раніше візуально на 10 херсонців припадало по одному карателю, то зараз люди розповідають про те, що помічають їх набагато рідше", – зазначив Молчанов.

За його словами, наразі неясно, куди поділися окупанти з херсонських вулиць.

Принаймні широкому загалу невідомо, де відсиджуються росіяни. Можливо, вони частково виселилися з комфортного Херсона і перейшли у намети біля Чорнобаївки,
– припустив активіст.

"Оселедцева тактика" росіян

Окупанти базуються біля Чорнобаївки навіть попри те, що ЗСУ систематично завдають ударів по цій території.

За словами Молчанова, росіяни облаштували свою базу біля аеропорту, змішавши правила воєнної науки та "логіку оселедців".

Зверніть увагу Україна наступає на декількох напрямках, а росіяни скавчать, як цуценята, – Ступак

"Оселедці у морі плавають разом. Якщо на них нападає хижак, він когось з'їсть, але решта втече. Так само поводяться росіяни на площі кілька квадратних кілометрів", – сказав активіст.

Як пояснив Молчанов, окупанти на полі під Чорнобаївкою вирили широкі траншеї, довкола яких звели земляні вали. У таких траншеях на значній відстані одне від одного росіяни розташували по одиниці військової техніки або по намету, де спить особовий склад.

Якщо по одному із таких місць є "прильот", то інші або не страждають зовсім, або менше шансів, що їх зачепить. Таке "розпорошення" дозволяє вижити решті. Це така "оселедцева" тактика росіян,
– розповів Молчанов.

Володимир Молчанов розповів про становище окупантів на правому березі Дніпра: дивіться відео

Ситуація на Херсонщині: головне

  • ЗСУ продовжують наступ на Півдні України. Як повідомили в ОК "Південь", українські військові мають певні успіхи як у позиційних атаках, так і за площею звільнених територій. Йдеться про просування вглиб від 2 кілометрів до кількох десятків.
  • Військовий експерт Павло Нарожний зазначив, що на Півдні України 20 – 25 тисяч російських військових фактично опинилися у котлі.
  • Російські військові на тлі контрнаступу ЗСУ тікають з окупованої Херсонщини. У напрямку окупованого Криму спостерігається інтенсивне переміщення автобусами російських загарбників.