Головне тут неповторні орнаменти, у яких закодована прадавня українська історія. Ниткою й голкою, вправними руками насправді можна створювати монументальні та модернові справжні картини-рушники.

"Я художник, я можу вирішувати у будь-якому ключі, але шануючи, а я дуже шаную мову рушника. Тому що це наша прадавня космічна грамота, наш орнамент. Я застосовую кольори залежно від того, який треба вирішити образ. Були білі, були на сіруватому полотні - це класика, в основному червоним вишивалося. Але у козацьку добу вишивалося різними шовками, сріблом, золотом", - розповіла художниця Олександра Теліженко.

Невістка Олександри, Лариса, представила набір чарівних ляльок-мотанок. Каже, ретельно вивчала історію лялечок, вже кілька років створює авторські, але обов`язково із збереженням українських традицій.

"Основа кожної моєї ляльки - це стародавнє українське полотно, якому 50, 100 років. Це дуже важливо для мене. Енергетика давнини. і це дуже така природна пластична тканина, з якої можна виліпити певний образ. Інші тканини також натуральні, це льон, ситець, все, що попадається гарного та етичного", - каже майстриня Лариса Теліженко.

Родина багата на творчі особистості. Микола Теліженко, чоловік Олександри - знаний майстер витинанки, а їхня донька Олеся відомий модельєр одягу. Виставка вишитих рушників та ляльок "Засіймо долю" триватиме до 20 грудня у столичному музеї Івана Гончара.