Такі заяви Джуліані свідчать про вплив генерального прокурора України Юрія Луценка, написав Лещенко у своєму Twitter.

Читайте також: Зеленського намагаються втягнути у внутрішній конфлікт в США, – американські ЗМІ

Він зазначив, що генпрокурор вводить в оману Джуліані та інших американців, тому що хоче втриматися на посаді.

Луценко маніпулює справою (сина екс-віце-президента США Гантера – 24 канал) Байдена та компанії Burisma, щоб американці допомогли йому втримати владу, тому що сам він зганьбився і не має куди йти після того, як його бос Порошенко програв вибори минулого місяця,
– написав він.

Лещенко наголосив, що саме тому Луценко зараз стверджує, що має докази порушень, до яких причетний Байден. Нардеп додав: "Якщо це правда, чому він мовчав про це роками?".

Він також оприлюднив відео, яке зняв у Нью-Йорку біля помешкання, конфіскованого в колишнього голови передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта.

На його думку, це підтверджує те, згадувана Джуліані "чорна бухгалтерія "Партії регіонів" була справжньою, адже призвела до розслідування в США та ув’язнення Манафорта.

Зі свого боку, Юрій Луценко оприлюднив 11 травня уривок з власного інтерв’ю виданню The New York Times у квітні 2019 року, у якому коментує справу проти компанії Burisma Hodling. Її очолював екс-міністр екології України Миколою Злочевським.

До складу директорів компанії входив Гантер Байден, син колишнього віце-президента США в адміністрації Обами Джо Байдена. Байден-старший заявив про намір брати участь у виборах президента США 2020 року.

Гепрокурор зазначив, що справу проти компанії Злочевського щодо ймовірного відмивання коштів закрили до початку його роботи на посаді (до травня 2016 року – 24 канал).

Особистий адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані планував приїхати в Україну, щоб зустрітися з Зеленським, але скасував свій візит. Адвокат Трампа заявив, що причиною скасування візиту стали "виснажливі атаки" і те, що в Україні йому доведеться опинитись у середовищі "ворогів президента", а в деяких випадках – ворогів США. Таким Джуліані вважає нібито нардепа Сергія Лещенка.

Чому Джуліані хотів зустрітися з Зеленським?Щоб переконати Зеленського продовжити розслідування в інтересах Білого дому. Це розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори США 2016 року та щодо участі сина екс-віце-президента Джозефа Байдена в роботі української газової компанії.

Джуліані також хотів розповісти Зеленському "все, що знає про людей, які його оточують, і наскільки важливо провести повне, справедливе розслідування".

Проте американські журналісти були переконані, що адвокат Трампа так намагався допомогти лідерові США у президентській кампанії 2020 року. Сам Джуліані стверджував, що не втручається у вибори, а "втручаємося в розслідування, на яке маємо право".

За словами Джуліані, Лещенко допоміг Демократичній партії США під час президентських виборів у 2016 році.

Що відомо про "чорну книгу" і до чого тут Пол Манафорт?У 2016 році Лещенко опублікував "чорну книгу" або є "чорну бухгалтерію" "Партії регіонів" – список секретних платежів, зроблених партією голові виборчого штабу республіканців Полові Манафорту та іншим своїм консультантам. Манафорт заробив в Україні у ролі політичного консультанта 60 мільйонів доларів.

Манафорт також був центральною фігурою в розслідуванні щодо можливих незаконних зв'язків виборчого штабу Трампа з російським керівництвом. У березні Манафорта засудили у США за шахрайство в податковій і банківській сферах до майже 4 роки в'язниці та ще – до 3,5 років за звинуваченнями у змові, пов'язаній з його діяльністю в Україні.