Як заявив головуючий суддя Елліс, висловлені державним обвинуваченням побажання щодо терміну покарання для Манафорта є "надмірними". Крім того, за його словами, Пол Манафорт був частиною "багатьох хороших речей", є "щедрою людиною" та в інших аспектах "прожив бездоганне життя".
Читайте також: Топ-5 приголомшливих фактів, якими відзначився "серійний брехун" Манафорт
Водночас перед оголошенням вироку головуючий Елліс чітко заявив, що вирок Манафорту не є пов'язаним із розслідуванням спеціального прокурора США Мюллера щодо російського втручання.
"Він – тут не через будь-що пов'язане із будь-якою змовою з урядом Росії", – передає його слова журналіст Шимон Прокупец, що був присутнім у суді.
Також суддя відзначав, що Манафорт не заслуговує на поблажливість за визнання відповідальності за свої дії. Річ у тім, що Манафорт не визнав відповідальність за дії, про які мовиться у слідстві Роберта Мюллера.
Зокрема, у суді Манафорт попросив суддю виявити співчуття та заявив: "Сказати, що мене принижено, що я соромлюся – було би замало".
Читайте також: "Платили роками": ЗМІ виявили причетність Ахметова та Льовочкіна до справи Манафорта
Суддя Елліс ще заявляв, що погодився із аргументом захисту Манафорта, що спеціальний прокурор Мюллер вийшов за межі мандату, передбаченого для слідства щодо втручання Росії.
Наступного тижня, 13 березня, на Манафорта чекає вирок в іншій судовій справі – щодо змови та тиску на свідків. 1 квітня йому має виповнитися 70 років.
У середині лютого суд округу Колумбія визнав, що Манафорт порушив умови угоди з прокурором. Відповідно до висновків, він цілеспрямовано робив оманливі заяви у трьох випадках з п'яти, які розглядають в рамках процесу.
Раніше суд присяжних у Віргінії визнав Манафорта винним за 8 з 18 пунктами щодо шахрайства з податками, ще за десяти пунктах присяжним не вдалося досягти згоди. Щоправда, Манафорт пішов на угоду зі слідством в суді столичного округу Колумбія, визнавши себе винним за двома звинуваченнями – у змові та спробі впливати на свідків у його справі. Частиною угоди було співробітництво з офісом спецпрокурора Роберта Мюллера, проте Мюллер заявив, що Манафорт порушив домовленості та брехав під присягою.
Хто такий Пол Манафорт? Це американський юрист, лобіст і політичний консультант. Він був радником Віктора Януковича та обіймав посаду керівника виборчого штабу Дональда Трампа. Перебував під слідством кількох федеральних агентств. Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні щодо можливих незаконних зв'язків виборчого штабу Трампа з російським керівництвом.
У чому його підозрюють? Манафорту закидають шахрайство з банками та урядом, а також несплату податків на мільйони доларів доходів, отриманих від роботи політтехнологом з українськими політиками, передусім з оточення екс-президента Януковича.
- 3 січ 2019США та Трамп: полювання на "персону №1"
- 8 груд 2018У США викрили брехню Манафорта щодо України