Про це повідомляє DW з посиланням на власні джерела.

Водночас у Національній громадській телерадіокомпанії України повідомили, що, всупереч повідомленням ряду російських ЗМІ, Європейський мовний союз (EBU) не був ініціатором блокування коштів на швейцарських рахунках. За оцінками EBU, пісенний конкурс в Києві пройшов успішно. Телекомпанія отримала відповідне підтвердження з вдячністю від організації громадських мовників.

"Процедура накладення арешту ініційовані не Європейською мовною спілкою, а третьою стороною, яку ми намагаємося встановити", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Євробачення-2017 в цифрах: що і за скільки купили для конкурсу

Співпрацю з Euronews Національна телекомпанія України припинила в 2014. До цього Euronews планував запустити мовлення українською мовою. Після ініціювання припинення співпраці телеканал зажадав стягнути з НТКУ неустойку в розмірі 10,59 мільйонів євро.

У жовтні 2016 року Господарський суд Києва визнав законність претензій європейської компанії. НТКУ оскаржила вердикт у суді вищої інстанції, проте програла справу. У квітні 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив без змін вирок українського суду першої інстанції.

В EBU поки не коментують ситуацію з арештом 15 мільйонів євро застави від України.

Нагадаємо, 22 червня Женевське управління примусового стягнення заборгованості арештувало 15 мільйонів євро, які Україна виділила як гарантію для проведення Євробачення-2017 у Києві.

Це вже не перший фінансовий скандал, який повязаний із проведенням Євробачення-2017 в України. Відтак, скандали розгорілися навколо ціни червоної доріжки та гонорарів українських виконавців.