Про це 16 грудня, повідомила начальниця міського управління охорони здоров'я Оксана Макарук під час засідання сесії.

До теми СБУ накрила найбільшу мережу із виготовлення фейкових COVID-сертифікатів

Депутат міської ради Олександра Корнюша попросив прокоментувати ситуацію із викриттям медпрацівників у підробленні документів про вакцинацію.

Особи на робочих місцях, вони працюють. Ніяких вказівок не надходило,
– пояснила Макарук.

Вона додала, що прикрий випадок фальсифікацій зафіксували в амбулаторії загальної практики сімейної медицини, яка функціонує в приміщенні поліклініки на вулиці Габдрахманова.

Реакція мера міста

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович заявив, що нині ведуться слідчі дії. І правопорушення нібито не стосуються посадовців, керівників чи головних лікарів поліклінічних відділень.

Це ганебний випадок. Я дав доручення провести роботу в колективі та серед сімейних лікарів, які мають право видавати ті чи інші довідки. Головним слідчим управлінням дійсно були здійснені відповідні дії, встановлені правопорушення. Наразі ведуться слідчі дії,
– заявив Райкович.

Що відомо про шахрайську схему:

  • Минулого тижня СБУ заблокувала протиправну діяльність сімейних лікарів міської поліклініки Кропивницького, які видавали міжнародні свідоцтва про вакцинацію проти коронавірусу без фактичного проведення щеплення.
  • Дані свідчать, що правопорушники виготовляли 6 – 7 фейкових сертифікатів щодня впродовж останніх пів року.
  • Одне свідоцтво коштувало по 2 500 гривень. Відомості про вакцинацію, якої не було, вносилися до електронної системи eHealth. Надалі дані завантажувалися до Єдиного порталу державних послуг "Дія".
  • За попередніми даними, зловмисники заробили понад 1 мільйон гривень.