Які порушення виявили спостерігачі

988 порушень режиму припинення вогню виявили на Донеччині. Серед них 139 – вибухи. Про це мовиться у звіті ОБСЄ від 1 листопада.

Читайте також Росіяни заявили, що Україна "хоче втягнути їх у війну"

Більшість порушень сталися на ділянці розведення в районі Петровського ввечері 29 і вночі 30 жовтня – там зафіксували численні вибухи. Ситуація була напруженою також у районі Широкиного та неподалік шахти "Жовтнева". Добу перед тим спостерігачі зафіксували значно менше порушень – 321.

На Луганщині порушень "тиші" було 471. Серед них виявили 62 вибухи. За попередній звітний період порушень було лише на 35 менше. Більшість порушень виявили:

  • у районі Станиці Луганської лунали постріли великокаліберних кулеметів. Спостерігачі припускають, що там відбувалися бойові навчання;
  • неподалік Золото;
  • біля Попасної чулися звуки від стрілецької зброї, великокаліберних кулеметів та вибухів.

СММ продовжувала спостерігати за ситуацією на ділянках розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського, зафіксувавши порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення в районі Петрівського,
– мовиться у повідомленні.

В ОБСЄ наголосили, що місія сприяла встановленню локального режиму припинення вогню та здійснювала моніторинг його дотримання.

Рекомендуємо "Доводиться воювати проти тих, з ким жив": захисники Оріхового потрапили під ворожий удар

Свободу пересування місії ОБСЄ блокували

Російські найманці на Донбасі продовжують блокувати свободу пересування спостерігачів ОБСЄ. Вони не пропускали місію на своїх блокпостах у Золотому та Петрівському, а також на залізничній станції. Крім того, їх не пропускали на окупованому пункті пропуску неподалік Довжанського Луганської області.

Бойовики вигадували різні відмазки – посилалися на "безпеку" місії, відсутність попереднього узгодження та накази від "командирів".

Також відомо, що БПЛА ОБСЄ зазнавали глушіння.

Нагадаємо, що окупанти вже тривалий час блокують спостерігачів ОБСЄ у Донецьку. Їх не випускають з готелю через те, що українські військові 13 жовтня затримали бойовика Андрія Косяка, який діяв під прикриттям. Російські найманці вимагають, аби їхнього "колегу" відпустили.