Через таку надзвичайну ситуацію його супроводжували грецькі винищувачі F-16. Ба більше, свої винищувачі також підняла у небо Угорщина.

До теми Літак, що летів з Москви на Гоа, екстрено сів на заході Індії

У Греції задіяли протокол Renegade

Як тільки у Греції отримали повідомлення про ймовірну наявність вибухівки на борту літака, у державі активували протокол Renegade. Він передбачений у таких випадках.

Цей протокол передбачає політ повітряних суден у супроводі бойових літаків виключно над морем або над незаселеною територією. І така вимога існує не просто так, адже є ймовірність того, що пілоти ВПС отримають наказ про збиття літака.

Як зауважили у виданні, востаннє протокол Renegade у Греції був активований під час трагедії Helios. Ймовірно, йдеться про трагедію 2005 року, коли літак через 17 хвилин після зльоту перестав виходити зв'язок, через що на його пошуки відправили два винищувачі F-16.

Тоді, у 2005-му, лайнер врізався в гору за 2 кілометри від селища Грамматіко. В авіакатастрофі загинули 115 пасажирів і 6 членів екіпажу – всі, хто був на борту.

Літак посадили в Афінах

З запізненням літак Ryanair таки посадили у в міжнародному аеропорту Афін імені Елефтеріоса Венізелоса, куди він прибув о 17:40. Лише після цього грецькі винищувачі F-16 повернулися у Волос.

Повідомляється, що для посадки літака виділили окрему смугу. Туди вирушила влада з собаками, а також оперативно прибули спецпризначенці, які спершу взялися евакуйовувати пасажирів. При цьому їх почергово і в установленому порядку перевіряють на наявність вибухівки. Для цього людей обнюхують спеціально навчені собаки.

Коли всіх пасажирів, а також їхній багаж перевірять, необхідний огляд на наявність вибухових пристроїв проведуть й на всьому літаку. Очікується, що процес займе деякий час.

Майже через дві години, о 19:20, перевірку літака завершили. У результаті з'ясувалося, що на борту насправді не було жодної вибухівки.