Як відомо, центральні органи влади України і міжнародне співтовариство заявили про незаконність референдуму. А 14 березня Конституційний Суд України визнав незаконним референдум в Криму.


На голосування винесено два питання:

— Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?

— Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?

18:05

Проведення так званого референдуму було незаконним і його результати не мають жодної сили. Про це офіційно заявило усе світове співторвариство, держави та провідні міжнародні організації.

Під час кримського референдуму журналістам не давали змоги працювати. У них відбирали фото- та відеотехніку.

16:40

За інформацією МЗС Німеччини, у списку осіб, стосовно яких ЄС ввів санкції — 8 імен з Криму та 10 — із Росії.

"Усі політичні сили в Польщі, вся громадськість - усі - від лівих до правих - засуджують агресію і підтримують Україну", — каже маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич.

У Міністерстві закордонних справ України вважають, що влада Криму залучила неонацистів спостерігачами за "референдумом" про статус автономії.

Із російської Держдуми відкликали законопроект про спрощений порядок приєднання до Росії нових суб'єктів, який раніше внесла група депутатів від "Справедливої ​​Росії".

Євросоюз закликав Росію не вживати кроки по анексії Криму в порушення міжнародного права і наголосив на готовності до діалогу з усіма сторонами.

15:05

Крим може офіційно стати частиною Росії вже за тиждень. На це сподіваються місцеві сепаратисти.

Рада ЄС схвалила рішення застосувати санкції щодо осіб, які відповідальність за події в Україні.

Зіставивши деякі дані явки й статистичні дані за 2013 рік, блогер під ніком teh-nomad у Живому Журналі припустив, що у Севастополі за возз'єднання з Росією проголосували 123% виборців.

Екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко вважає, що "референдум" та "незалежність" Криму не матимуть юридичної ваги, а Росія буде в повній ізоляції.

13:10

Спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін переконаний, що населення України повинно з повагою поставитись до "більш ніж переконливих" результатів так званого референдуму в Криму.

Верховна Рада Криму на позачерговому пленарному засіданні сесії затвердила тимчасове положення про Банк Криму.

11:35

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Крим — це територія України, і ніякого визнання так званого референдуму не буде.

Конституційність постанови Верховної Ради Криму "Про незалежність автономії та міста Севастополя" розгляне Конституційний суд.

Верховна Рада проголосувала за проект закону України про часткову мобілізацію. За відповідне рішення проголосувало 275 депутатів.

11:00

Малишев заявив, що в Криму в голосуванні взяли участь 1 млн 274 тисяч осіб - це 83% виборців.

На позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК прийнято постанову "Про незалежність Криму".

Верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон повідомила, що Рада міністрів закордонних справ ЄС сьогодні обговорить результати референдуму в Криму.

10:05

Депутат від УДАРу Оксан Продан: те, що відбувалося в Криму, ні де-юре, ні де-факто не можна назвати референдумом.

Майже 97% виборців, які взяли участь у псевдореферендумі про статус Криму, проголосували за входження автономії до складу Росії, — каже Михайло Малишев.

9:47

За приєднання до Росії проголосували 96,6% кримчан

Держдума планує у найкоротші терміни прийняти Крим до складу РФ

6:19

Крим вже однією ногою в Росії. Принаймні так вважають місцеві сепаратисти - ініціатори референдуму на території автономної республіки.

Уряд Японії не визнає референдум у Криму. Влада країни буде закликати Росію не приєднувати АРК.

Референдум у Криму похитнув світові фондові ринки. Фондові майданчики Азіатсько-Тихоокеанського регіону в перші хвилини торгів 17 березня продемонстрували різноспрямовану динаміку.

4:20

Голова кримського відділення Комітету виборців України Андрій Крисько наголосив, що голосування в Криму немає нічого спільного зі справжнім волевиявленням.

Остаточний результат підрахунку голосів на всіх дільницях буде оголошено в 9:00 у понеділок.

2:11

Прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер повідомив, що держава не визнає референдум у Криму, бо вважає його нелегітимним і таким, що відбувся за умов окупації.

Підсумки так званого "референдуму" в Криму нікого у світі не здивували. Захід, як раніше заявляв, не визнає результатів голосування. Великобританія назвала псевдоволевиявлення кримських сепаратистів "Насмішкою над демократією". Кримський псевдоплебісцит засудили також Франція, Італія, Швеція.

Російський політик Валерія Новодворська переконана, що Росія ніякої ядерної зброї застосовувати не буде.

1:26

У містах півострову Крим люди з російськими прапорами вийшли на святкування результатів референдуму щодо статусу АРК.

00:50

За результатами опрацювання трьох чвертей виборчих дільниць, за приєднання до Росії на псевдореферендумі проголосувало 95,7% кримчан.

На думку президента Європарламенту Мартіна Шульца, сьогоднішній референдум в Криму є незаконним.

00:18

Зі сцени мітингу у Сімферополі "із перемогою" на референдумі людей привітали спікер Верховної Ради Криму Володимир Константинов і самопроголошений прем'єр автономіїі Сергій Аксьонов.

Турецький прем’єр Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина виступає за розв'язання кризи в Криму мирними методами і на основі збереження територіальної цілісності України.

Центром британської столиці пройшли десятки тисяч людей, які виступили проти путінської агресії в Україні.

23:46

Екс-віце-прем’єр Олександр Вілкул переконаний, що для врегулювання ситуації в АРК необхідно дати Криму максимальну автономію, ввести виборність керівників, зокрема, прем’єр-міністра.

97% жителів Керчі на псевдореферендумі висловилися за возз'єднання Криму з РФ.

23:12

Президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові з Президентом США Бараком Обамою вкотре наголосив, що референдум у Криму цілком відповідав нормам міжнародного права і Статуту ООН.

За попередніми даними, сьогодні на референдумі 93% жителів Севастополя проголосували за вступ Криму до складу Росії.

22:45

За результатами опрацювання більше 50% бюлетенів, за возз'єднання Криму з Росією “проголосували” 95,5% кримчан.

Згідно із заявою прес-секретаря Білого дому, Сполучені Штати не визнають результатів кримського референдуму.

Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров у телефонній розмові привітав самопроголошеного главу уряду Криму Сергія Аксьонова "з набуттям своєї історичної батьківщини, поверненням у Росію".

22:16

Якщо Крим за підсумками референдуму прийме рішення приєднатися до Росії, згідно з російським законодавством, питання має обговорити Конституційний суд РФ, Президент, уряд і дві палати парламенту. Про порядок прийняття та утворення нових суб'єктів РФ розповів спікер Держдуми Сергій Наришкін.

21:45

Багато кримчан не погоджуються із проведенням референдуму на півострові, а тим більше із оголошеними (за екзит-полом) результатами. Аби висловити свій протест, кримчани таки приходили на дільниці й псували бюлетені.

Голова фракції Комуністичної партії Держдуми Росії Геннадій Зюганов в ефірі російського ТБ закликав жителів східних областей України “брати приклад з Криму”.

21:20

Самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що Крим увійде до складу Росії в максимально короткі терміни.

Екс-глава Меджлісу Мустафа Джемілєв певен, що дані про явку учасників псевдореферендуму сфальсифіковані.

Голова комісії ВР Криму з організації та проведення референдуму Михайло Малишев впевнений, що жодні шорсткості не зможуть вплинути на результати референдуму.

20:45

Депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Франц Клінцевич, який був спостерігачем на референдумі в Криму, заявив, що Держдума розгляне питання про приєднання Криму в найкоротші терміни.

Президент Литви Даля Грібаускайте каже, що після незаконного референдуму в Криму де-факто Росія розпочинає анексію території України.

За результатами екзит-полів Кримського республіканського інституту політичних і соціологічних досліджень, на референдумі в Криму і Севастополі 93% мешканців автономії підтримали возз'єднання півострова з Росією.

20:00

Начальник військ берегової оборони ВМСУ Ігор Мамчур заявив, що українські військові в Криму не брали участь у референдумі.

За словами старшого помічника президента США Барака Обами Дена Пфайфера, у разі якщо Росія не припинить свої дії в Криму, то її очікують відповідні кроки Заходу, які не тільки зашкодять російській економіці, а й знизять вплив Росії у світі.

19:30

Голова Європейської ради Герман Ван Ромпей та голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу опублікували спільну заяву, в якій називають кримський референдум нелегітимним.

Станом на 18:00 (а це за дві години до закриття дільниць) явка на референдумі в Криму склала 73,4%.

18:40

99% кримських татар бойкотували так званий референдум у Криму. Про це у коментарі УНН повідомив екс-глава Меджлісу Мустафа Джемілєв.

Під час проведення так званого референдуму в Криму вже помічено численну кількість порушень.

18:05

За словами міністра юстиції України Павла Петренка, міжнародні інституції підтвердили нелегітимність референдуму в Криму.

За даними сайту кримського референдуму, явка на референдумі у Криму на 17:00 нібито склала 70%.

17:30

За словами очевидців, у кримському Гурзуфі пачками виносять бюлетені із виборчих дільниць.

16:50

Люди, які прийшли на референдум та не бойкотують його, переважно голосують за приєднання Криму до Росії.

На одній з виборчих дільниць Сімферополя, де переважна більшість виборців — кримські татари, з двох тисяч людей у першій половині дня проголосувало лише 10% людей.

16:10

За словами голови комісії Верховної ради Республіки Крим щодо проведення референдуму Михайла Малишева, станом на 15:00 у Криму явка на референдумі склала 64%.

15:50

Путін запевнив Меркель, що референдум в Криму відповідає нормам міжнародного права.

За даними осередку Комітету виборців України у Криму, в Алушті на одній із виборчих дільниць "самооборонівці" напали на знімальну групу телеканалу Al Jazeera.

14:35

За даними республіканській Комісії з проведення референдуму, явка виборців на референдумі в Криму на 14:00 перевищила 50%.

За словами українського прем'єра Арсенія Яценюка, референдум у Криму не легітимний, адже під режисурою Російської Федерації в автономії відбувається "циркове видовище".

14:10

За словами очевидців, на референдумі в Криму користуються списками 2004 року, а тих людей, які відсутні у списках, долучають просто на місці.

13:40

Станом на 12 годину, на референдумі про статус Криму проголосувало уже більше 44% виборців.

13:25

Верховна рада Криму на засіданні в понеділок затвердить результати референдуму про статус республіки.

Голова комісії Криму з підготовки і проведення референдуму Михайло Малишев заявив про рекордну явку на референдумі.

13:10

Головнокомандувач Військово-морськими силами України контр-адмірал Сергій Гайдук повідомив про можливі провокації в Криму.

12:22

За словами Сергія Аксьонова, на півострові спостерігається нечувана активність виборців

12:00

Нелегітимна кримська влада звітує про високу явку й навіть черги на дільницях

11:48

До тих, хто не йде на так званий референдум, приходять додому. Дехто голосує просто на вулиці [Відео]

10:54

Міліція Криму проводить антитерористичні навчання в день референдуму

10:49

На дільниці у Криму активно сходяться люди

10:44

Агітація за приєднання Криму до Росії тривала на півострові і в "день тиші", і сьогодні, коли відбувається референдум.

10:22

Всі виборчі дільниці в Севастополі відкрилися вчасно, голосування на референдумі про статус Криму проходить без порушень.

10:15

У Криму для голосування на референдумі видають бюлетені тим, кого немає в списках, у тому числі громадянам іншої країни.

10:01

Спостерігачі фіксують надзвичайно високу явку на виборчих дільницях. На деяких ділянках навіть утворилися черги, однак виборчі комісії роблять все можливе, щоб всі, хто прийшов, мали можливість спокійно проголосувати.

9:41

У Приморському російські козаки не пускають співробітників державного науково-випробувального центруна на територію військової частини. Мотивують це так: ідіть на виборчі дільниці, потім приходьте на роботу

9:19

Проголосував уже нелегітимний прем'єр-міністр півострова Сергій Аксьонов та голова незаконного парламенту Володимир Константинов.

9:10

На дільниці прийшло багато пенсіонерів.

9:03

Голова комісії Криму з підготовки і проведення референдуму Михайло Малишев повідомив про відкриття дільниць у Криму та про проблеми на них.

8:30

Без проблем відкрили усі дільниці для голосування на референдумі.

8:15

Під час проведення референдуму правопорядок забезпечуватимуть до 1000 міліціонерів з Криму. Посилювати ряди правоохоронців силовиками з інших регіонів у МВС не планують.

8:00

Стартував референдум щодо статусу АР Крим. Голосування розпочалося о 8.00 і триватиме до 20.00. Голосування відбудеться без перерви.

1:00

В.о. глави держави Олександр Турчинов закликав українців, які мешкають у Криму, не брати участі у так званому референдумі, який самопроголошена влада Криму під контролем російських військових збирається провести у неділю.

Кримськотатарський народ заявив про своє право на самовизначення у складі суверенної України. Відтак, кримські татари проігнорують так званий референдум про статус півострова, який відбудеться 16 березня.


00:00

На засіданні Радбезу ООН представник Великобританії заявив про невизнання кримського референдуму.

Водночас, Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров у телефонній розмові з Держсекретарем США Джоном Керрі наголосив, що так званий референдум у Криму є повністю законним.

Раніше Рада Безпеки ООН не ухвалила резолюцію щодо України з причини єдиного голосу Росії, яка висловилася проти.