За словами Лукашенка, жоден його мускул не здригнувся б, щоб ввести в дію армію. Про це він розповів під час "Прямої лінії".

До теми Активісти анонсували нові акції у Києві через смерть Шишова і ситуацію в Білорусі

Лукашенко зазначив, що Володимир Путін пропонував свою допомогу у боротьбі з протестами. Однак самопроголошений президент заявив, що може впоратися з цим самостійно.

Жоден мускул би не здригнувся ввести в дію армію, якби я бачив, що вони перейшли "червону межу",
– розповів він.

Лукашенко погрожував Зеленському

Крім того, диктатор звинувачує Володимира Зеленського у "підготовці бойовиків", які боролися з режимом у Білорусі. Він додав, що з боку України до держави надходила зброя та вибухівка.

Лукашенко зазначив, що змушений був "намертво закрити кордон" з Україною. Він сказав, що має відеодокази й навіть готовий визнати Крим російським.

"Навіщо ти бойовиків готуєш на території України й зброю закидаєш до нас сюди? Адже зброя йде в основному з України. Зараз ми закрили намертво цей кордон", – звернувся Лукашенко до Зеленського.

Диктатор не планував переносити вибори

Під час пресконференції Лукашенко сказав, що було б незаконно переносити вибори в Білорусі, які відбулися у 2020 році. Хоча він наголосив, що у нього не було часу займатися піаром та передвиборчою кампанією, оскільки боровся з пандемією.

"Треба було перенести вибори кудись. Але якщо і були підстави, а вони були, то це було б не зовсім порядно і законно. Західні представники ЗМІ, які тут присутні, і особливо божевільні політики, витерли б об мене ноги так, що мало б не здалося", – сказав він.

Читайте також Він для нас ніхто, – Лукашенко про загиблого білоруського опозиціонера Шишова

Крім того, Лукашенко відкинув звинувачення в диктатурі. За його словами, він просто забезпечує порядок та безпеку у Білорусі.

Для того, щоб диктувати щось у світі, треба мати відповідний ресурс. У нас цього ресурсу немає. Тому я ніколи нічого не диктував і диктувати не збираюся,
– зазначив він.

Заяви Лукашенка щодо України

  • Лукашенко 9 серпня дав пресконференцію. На ній він сказав, що вважає українську владу божевільною, бо та припинила авіасполучення з Білоруссю.
  • У промові самопроголошений президент заявив, що може переступити через Будапештський меморандум ненападу на Україну і визнати Крим російським.
  • Раніше Лукашенко говорив, що українська влада загрожує Білорусі й проводить "антинародний курс".