Таку заяву Лукашенко зробив під час онлайн-саміту Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Важливо Путін пообіцяв, що після "миротворчої місії" сили ОДКБ виведуть з Казахстану

Очільник Білорусі заявив, що президент Таджикистану вже роками просить про надання матеріальної підтримки, насамперед технікою військовою.

Гарна нагода зараз зібратися і поговорити про Таджикистан. І нам треба це зробити, щоб потім нам це не обійшлося дорожче, як із Казахстаном,
– заявив Лукашенко.

За його словами, приблизно 200 рейсів знадобилося для того, щоб перекинути техніку до Казахстану.

"Не хотілося б, щоб це було в Таджикистані. Краще йому допомогти зараз, він там упорається з цими проблемами. Це стосується й інших республік. Висновки треба робити", – заявив президент Білорусі.

Не Казахстаном єдиним

На думку Лукашенка, погляди екстремістів зараз кинуті не лише на Казахстан, а й на Узбекистан.

Необхідно своєчасно розкривати сили, які в певних умовах здатні переходити червону межу, стаючи на шлях насильства, жорстко припиняти їхню деструктивну діяльність. Білорусі, ви завжди можете розраховувати не лише на взаєморозуміння та підтримку,
– наголосив очільник Білорусі.

Він додав, що Білорусь завжди буде вірна тим домовленостям, які були досягнуті.

"Миротворці" ОДКБ у Казахстані: що відомо

У розпал протестів та заворушень в Казахстані, спровокованих зростанням цін на скраплений газ, президент Касим-Жомарт Токаєв закликав ввести до країни "миротворців" Організації договору колективної безпеки, на що її керівництво швидко погодилося.

Уже з наступного дня Росія почала вводити свої війська. Наступного дня до Казахстану прибув контингент з інших країн. Дехто з експертів побоюється, що таке рішення призведе до втрати Казахстаном суверенітету і тривалої окупації країни.

Росія направила до Казахстану свої війська: дивіться відео