Звернення Лукашенка до народу Білорусі

Щоправда, президент Білорусі виступав не сам, а від його імені до жителів країни звернулася голова Ради Республіки Національних зборів країни та довірена особа президента Наталія Качанова. Про це повідомляє видання "Наша Нiва".

Акутально Масштабні протести в Білорусі: майже 7 тисяч затриманих, понад 200 потерпілих

За словами Качанової, Лукашенко почув думку трудових колективів і доручив розібратися з усіма фактами затримань, які відбулися останніми днями.

Зараз триває інтенсивна робота в цьому напрямку. Вже на вечір сьогоднішнього дня, 13 серпня, відпущено понад тисячу осіб під зобов'язання неучасті в несанкціонованих заходах, а неповнолітніх передали під розписки батькам,
– зазначила довірена особа президента Білорусі.

Чиновниця наголосила, що Білорусі (як жителям, так і владі) не потрібна бійка, не потрібна війна.

"Мінськ завжди був тихим і спокійним. Давайте припинимо самознищення", – закликала Качанова.

Зауважимо, що затриманих білорусів почали випускати з СІЗО ще вранці 13 серпня. Тоді, зокрема, на свободу вийшли понад 200 осіб.

До теми Протести у Білорусі: у Лукашенка вперше назвали імена заарештованих

Коротко про те, що відбувається в Білорусі

  • Після оголошення результатів президентських виборів 9 серпня кілька сотень активістів почали виходити на мирні акції протесту.
  • Білоруси не погоджуються з офіційними результатами виборів та вважають їх сфальсифікованими. Міжнародна спільнота підтримує їх у цьому.
  • Мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці під час жорстоких розгонів мирних активістів застосовують світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
  • Наразі жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Відомо про щонайменше двох загиблих і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали.
  • Протести у Білорусі вже тривають 5 день. Найбільш гарячими вони були у першу ніч після виборів – проти 10 серпня. Опісля білоруси оголосили загальнонаціональний страйк, який навіть дійшов до найбільших заводів країни – МАЗ і БелАЗ.