Про це Олександр Лукашенко розповів на зустрічі з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу, повідомляє провладне агентство "БЕЛТА". Президент Білорусі наголосив, що говорив про зброю саме з главою РФ.

Цікаво Керують американці: Лукашенко звинуватив Україну в провокаціях і роботі на США

"Я також питав Президента Росії про деякі види зброї. Я йому сказав, що якщо ви приїдете, ми побачимо, що нам потрібно і де дійсно потрібно зміцнюватися в рамках союзної держави, – сказав Лукашенко.

Він наголосив, що нема причин для страху, тому Білорусь готова піти на це.

Останні події показують, що необхідно сміливо відстоювати інтереси як білорусів, так і росіян. Так вийшло, що ми залишилися одні в цьому плані, але не найслабші,
– запевнив Лукашенко.

Спільні військові навчання продовжать

Також Лукашенко та Путін домовилися про продовження спільних військових навчань "Слов'янське братство 2020" на території Білорусі.

"Ми вітаємо ці вчення. Добре, що вони проходять, як мені доповідають, успішно. Треба подумати про другий етап навчань та інші навчання, виробити план, не озираючись на всі боки, хто нам і що скаже", – зазначив Олександр Лукашенко. Він пояснив, що не хоче щось робити нахабно, але хоче дотримуватись своїх інтересів.

Протести у Білорусі: що відомо про підтримку Росії

  • 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. Виборці обурились, вважаючи, що вибори були сфальсифіковані. Через це люди вийшли на мирні протести.
  • Силовики влаштували жорсткий розгін мітингарів. Людей били, застосовували проти них зброю та затримували. Тисячі людей опинилися в СІЗО, сотні – в лікарнях із травмами. Зафіксували й не одну жертву.
  • Варто зазначити, що у Кремлі Лукашенка підтримують. Президент Білорусі раніше заявляв, що домовився з Путіним спільно реагувати у разі загострення ситуації в країні.
  • Окрім того, військові Білорусі та РФ раніше домовилися залучити спільні війська при загрозі із Заходу. Також Росія підготувала силовиків на його прохання на випадок загострення ситуації.
  • Крім того, Кремль раніше надсилав своїх пропагандистів на допомогу провладним ЗМІ в Білорусі, оскільки чимало журналістів звільнились через цензуру.