Заява Лукашенка щодо Координаційної ради

Оцінку опозиційному органу Лукашенко дав під час наради з члени Ради безпеки. Про це пише білоруська державна інформаційна агенція БелТА.

До теми У Тихановської почали формувати раду щодо передачі влади

"Вони нам підкидають іншу сторону. І вимагають ні багато ні мало – передати їм владу. Отже, ми це розцінюємо однозначно: це спроба захоплення влади з усіма наслідками, що випливають", – наголосив Лукашенко.

Також він пригрозив тим, хто вже увійшов до Координаційної ради. За словами так званого білоруського президента, влада вживатиме адекватні заходи.

"Але виключно за Конституцією та законом. У нас – достатньо цих заходів, щоб остудити деякі гарячі голови", – попередив Лукашенко.

Також він з осудом висловився щодо складу позиційної Координаційної Ради. Лукашенко назвав їх "прикоритниками", ображеними, що колись були при владі, та відверто відв'язаними нацистами.

Певну Координаційну раду з якихось шарлатанів буде створено, ось вони контролюватимуть ЗМІ. Ну, так було в Україні і інших країнах, ви це знаєте,
– каже білоруський очільник.

Щодо ситуації в країні, Лукашенко вважає, що зараз опозиція намагається заколисати владу, особливо силові структури: "ми - мирні, ми - хороші, розумієте, ми вже не хочемо протистояння".

"Це так і не так. Це ширма. Якщо зазирнути за неї, ви побачите, що відбувається", – підкреслив він.

Як на слова Лукашенка відреагували в Тихановської

Увечері 18 серпня пройшла пресконференція щодо новоствореної Координаційної ради. Під час заходу довірена особа Світлани Тихановської Максим Знак наголосив, що серед цілей Координаційної ради немає силового повалення влади.

Водночас один із членів Ради додав, що орган не ставить собі за мету отримати владу, тому вони не мають політичної програми.

Зверніть увагу Які країни офіційно не визнали результати виборів у Білорусі

Як повідомили представники білоруських опозиційних політиків Валерія Цепкала та Віктора Бабарико, Координаційна рада вже розпочала роботу, а з її діяльністю можна ознайомитися на офіційному сайті.

Наразі формують склад членів Ради (сюди вже увійшла відома письменниця Світлана Алексєвич), а найближчими днями буде обрано Президіум.

Білоруська опозиція підкреслює, що це єдиний представницький орган білоруського суспільства. А його метою є організації процесу передачі влади та забезпечення згоди в суспільстві. Також орган створили для захисту суверенітету та незалежності Республіки Білорусь.

Ініціювала створення Координаційної ради головна опонентка Лукашенка на виборах Світлана Тихановська. За її задумом, сюди мають увійти трудові колективи, партії, профспілки та інші організації громадянського суспільства. Мета цієї ради – забезпечити нормальну життєдіяльність держави у перехідний період, щоб не було хаосу та свавілля.

Актуально Білоруси продовжують протестувати: що відбувається 18 серпня – фото, відео

  • В країні люди вийшли на масові протести через попередні результати президентських виборів у Білорусі. Згідно з ними, перемогу із величезним відривом здобув Олександр Лукашенко. Білоруси ж вважають, що вибори були сфальсифікованими.
  • Протести почались в різних білоруських містах, однак, епіцентром став Мінськ. Зрештою мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці розганяли протести, нещадно били людей, а також стріляли по мітингувальниках.
  • Окрім того, є жертви від жорстоких дій силовиків. Влада визнає загиблими 3 осіб, правозахисники говорять про щонайменше 5 людей.
  • З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
  • Світ засуджує силові розгони та тортури в Білорусі. Наприклад, депутати Європарламенту назвали Лукашенка персоною нон грата та повідомили, що не визнають виборів в Білорусі.