Про те, як пройшов десятий день масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.
Зверніть увагу Під час протестів у Білорусі загинули п’ять людей, – правозахисники
Хто протестував та страйкував в Білорусі 18 серпня
- Працівники Белтелерадіокомпанії продовжили страйкувати. "Ми прийшли сюди, щоб дати нам можливість сказати правду! Хай живе Білорусь", – сказали люди. Гуртом вони викрикували гасло "Хай живе Білорусь!" За словами режисера В'ячеслава, страйк буде проходити щодня з 9:00 по 18:00.
Белтелерадіокомпанія страйкує / Телеграм "Белсат"
- До страйку долучилися 25 співробітників Білоруського радіо, здебільшого звукорежисери. Вони вимагали того ж, що й інші – можливості робити справедливий вибір.
- Співробітники Республіканського науково-практичного центру кардіології в Мінську страйкували.
Страйкували і медики / Фото NEXTA
- У Жабинці, Слуцьку та Городеї не працювали співробітники цукрових заводів. Колоною вони попрямували до виконкому.
- У Жабинці до працівників цукрового заводу приєднались і робітники комбікормового комбінату та звичайні жителі міста.
Страйкували працівники цукрових заводів / Фото "Белсат"
Протест цукрових заводів: відео
- Вже кілька днів підряд страйкують і працівники "Білоруськалію". Цього разу робітники зібрались на площі.
- Приблизно сто людей прийшли з плакатами до будівлі театру Купали. Вони чекали на міністра культури. Коли чиновник зі запізнення з’явився, йому почали кричати "Ганьба!". Згодом протестувальники погодилися дати міністру день на поновлення на посаді директора театру Павла Латушка.
Протест біля театру / Фото "Белта"
Протестувальники викрикували гасла у сторону міністра: відео
- До страйкувальників долучилася Белпошта. Відділ автотранспорту розпочав протест.
Страйкувала і пошта / Фото NEXTA
- Мозирський нафтопереробний завод теж серед протестувальників.
МНПЗ протестує / Фото "Белсат"
- До акцій протесту приєднались учителі середньої школи у Бобруйську. Проте на це готові були не усі педагоги. За попередньою інформацією, їх розігнали по кабінетах.
- Страйкували шахтарі: відео
На заводах сумніваються щодо страйку
- Співробітники Мінського тракторного заводу бояться страйкувати через погрози. Мовляв, якщо вони продовжуватимуть протест міжнародні партнери відмовляться від співпраці.
- Люди прийшли підтримати і працівників заводу "Атлант", яких керівництво шантажує звільненням у разі участі у страйках.
Люди прийшли під "Атлант": відео
Лукашенко не пасе задніх
У Гомелі пройшла акція на підтримку Олександра Лукашенка. Зокрема, робітники заводу "Спартак" прийшли туди під примусом. На фото видно десятки автобусів, на яких привезли людей.
На цьому мітингу помітили і символіку Національно-визвольного руху – російської організації, що активно підтримує створення "Новоросії" і агресивно виступає проти Заходу.
Схожу акцію провели і в Могильові. Там у небо навіть підняли білоруський прапор радянського зразка з допомогою гелікоптера. У телеграмі це прокоментували так: " А кажуть, що це бідна країна".
Читайте також Меморіал на місці загибелі Тарайковського знову зруйнували: промовисте фото
Також на площі Могильова зібралось чимало людей на підтримку Лукашенка. Мітинг анонсували як добровільний, проте деякі учасники казали, що їх таки змусили прийти на роботі. Усіх вистачило десь на годину: виступили місцеві чиновники перед 6 – 7 тисячами осіб.
На провладному зібранні не обійшлось без курйозів. Прапор Білорусі символічно здув вітер.
МВС Білорусі не протестуватиме
У МВС Білорусі оприлюднили заяву, згідно з якою силовики не виходитимуть на акції протесту та не засуджуватимуть діючу владу. Проте нещодавно один зі мінських слідчих подав у відставку та закликав білорусів продовжити боротьбу. Раніше деякі з ОМОНівців демонстративно викидали форму у смітники.
Глава уряду запевняє: всі підприємства працюють
Тим часом, прем'єр-міністр Білорусі Роман Головченко заявив, що усі підприємства працюють і жоден конвеєр не зупинили.
Тихановського перевели з СІЗО Мінська у Жодіно
Сергія Тихановського – чоловіка кандидатки-опозиціонерки Світлани Тихановської перевели з СІЗО Мінська у Жодіно. 18 серпня активісту виповнилось 42 роки, отож учасники акцій протесту планували підтримати його під стінами ізолятора.
Зазначимо, що у Жодіно разом з Тихановським етапували ще одного блогера-опозиціонера Ігоря Лосика.
Лукашенко про Координаційну Раду опозиції
Президент Олександр Лукашенко назвав створення опозиціонерами Координаційної ради спробою захоплення влади.
Я хочу попередити всіх, хто увійшов у цей штаб, що ми ухвалюватимемо адекватні заходи. Не виключено що згідно з Конституцією та законом. У нас достатньо цих заходів, щоб охолодити гарячі голови,
– пригрозив Лукашенко.
Лукашенко назвав склад ради "колишніми прикоритниками, ображеними та відвертими нацистами".
Третя жертва протестів у Білорусі
У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі підтвердили загибель ще одного учасника протестів у Мінську. Загинув 19-річний хлопець, якого начебто збив автомобіль ще 16 серпня.
Хлопець начебто йшов проїжджою частиною Партизанського проспекту близько 3:20 ночі. На нього наїхав автомобіль марки Renault, від отриманих травм він загинув на місці. Зауважимо, що це – офіційна версія влади, як насправді загинув юнак – точно невідомо.
У Мінську увечері зібрались тисячі людей
На площі Незалежності у Мінську після закінчення робочого дня традиційно зібрались тисячі людей. Вони співали пісні та вигукували гасла. До мітингувальників доєднались і працівники заводів. Вони запевнили, що йтимуть до кінця. Такі ж акції провели й в інших білоруських містах.
Дивіться фото з площі Незалежності у Мінську:
Протести у Білорусі: основне
- Масові протести в Білорусі почалися після оголошення результатів президентських виборів. За офіційними даними, перемогу на них начебто здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко.
- Білоруси з цим незгодні, вони вважають, що вибори були сфальсифіковані. Вперше на протести вони вийшли в ніч з 9 на 10 серпня.
- Мирних демонстрантів почали бити та затримувати ОМОНівці.
- За тиждень понад тисяча людей були поранені. Більше, ніж 7 тисяч – затримали.
- З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не планує до того часу, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
- 16 серпня у Мінську провели історичний марш за свободу, участь у якому взяли приблизно 400 тисяч людей.
- Зігнали людей й на мітинг за Лукашенка. На цій акції виступив і сам глава держави.