Про це заявив мер Львова Андрій Садовий у відеозверненні 11 квітня. За його словами, кожен може освяти паску вдома, використавши для цього освячену воду.
До теми Католицька Пасха в Україні: дата святкування
"Хочу висловити слова пошани владиці Мокшицькому за дуже мудре рішення", – зауважив він.
Крім того, в неділю, 12 квітня, коли римо-католики відзначатимуть Великдень, всі їхні храми будуть тільки для священників. Натомість для вірян вони будуть закритими. Останні ж зможуть побачити богослужіння через соцмережі та по телебаченню. Те ж саме стосується й християн східного обряду, які святкуватимуть Вербну неділю.
"Закінчиться карантин, тоді й будемо святкувати. Бажаю всім нам добра, любові та великої Божої ласки. Дякую", – підсумував Андрій Садовий.
Радимо ознайомитися Вербна неділя: як українцям святкувати в умовах карантину
Раніше МВС і представники церков всіх без винятку конфесій дійшли згоди, що богослужіння в українських храмах відбуватимуться виключно за участю священнослужителів. А для того, щоб до служби змогли долучитися прихожани, відбуватиметься онлайн-трансляція. Парафіяни ж зможуть відвідувати храми лише індивідуально та коли там не буде богослужінь.
Але в такому разі кількість осіб, які одночасно перебувають разом, не повинна бути більше ніж дві у великих храмах і не більше ніж одна у храмах меншого розмірів. Але це не враховуючи священнослужителів. Всі присутні мають носити маски, а ззовні не повинно бути черг,
– розповів радник міністра внутрішніх справ Юрій Тандіт
Водночас він підкреслив, що в разі спроб вірян відвідати церкву, поліцейські патрулі "будуть толерантно та виважено роз'яснювати необхідність виконання цих правил". Крім того, у МВС пояснити нові правила попросили й представників духовенства.
Детальніше Які обмеження вводить ПЦУ на Вербну неділю і Великдень
Ситуація з коронавірусом в Україні: головне
- Згідно з даними МОЗ, станом на 11 квітня в Україні зафіксували 2513 випадків коронавірусу. На жаль, 73 людини померли, натомість 79 пацієнтів одужали.
- На Львівщині підтвердили 96 випадків, 4 із яких є летальними;
- 12 березня Україна ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він мав тривати до 3 квітня, але 25 березня уряд продовжив обмеження до 24 квітня.
- У межах карантину Україна закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
- Закрили й усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки та страхові компанії.
- З 18 березня повністю припинили міжміське пасажирське залізничне сполучення. Також закрили метро у Києві, Харкові та Дніпрі.
- З 24 березня українцям заборонили здійснювати будь-які туристичні мандрівки, передусім літаками.
- 25 березня Кабмін запровадив надзвичайну ситуацію по всій Україні.
- 1 квітня уряд посилив карантинні обмеження: заборонили перебувати в громадських місцях без маски; відвідувати парки та зони відпочинку, окрім вигулу домашніх тварин; гуляти вулицями групами більше ніж по двох; проводити заходи групами більше ніж 10 людей. Також заборонили перебувати на вулицях дітям до 16 років без супроводу дорослих.
Як захиститись від коронавірусу: поради/Інфографіка 24 Каналу