Про це повідомив настоятель храму архімандрит Маркіян Каюмов у Facebook.
Читайте також: Перша парафія УПЦ МП на Закарпатті перейшла до складу Православної церкви України
"Шанобливо повідомляємо, що сьогодні, 22 грудня парафія святих апостолів Петра та Павла міста Жовкви приєдналася до Помісної Автокефальної Православної Церкви України. Це рішення було прийняте на засіданні Парафіяльної ради на чолі з настоятелем храму", – зазначив Каюмов.
У коментарі Zaxid.net Маркіян Каюмов повідомив, що це рішення було прийняте у п'ятницю, 21 грудня, під час засідання парафіяльної ради.
Видання зазначає, що Каюмов також є речником Львівської єпархії Московського патріархату. Zaxid.net він сказав, що рішення про його подальшу роботу на цій посаді буде прийняте пізніше.
Зазначимо, що раніше стало відомо, що на Вінничині вже 4 колишні парафії УПЦ МП приєдналися до новоствореної Православної церкви України.
Нагадаємо, 22 грудня Президент України Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має вказати у назві на свою приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).
Як створювали Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, сваященнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, а не Софія Київська як повідомляли раніше.