Крісло мера Львова: хто вже отримав посвідчення кандидата
Андрій Садовий
Чинний львівський міський голова та головний претендент стати ним знову (вже вчетверте). Вперше очолив Андрій Садовий Львів у 2006 році. Також він є засновником і одним із лідерів партії "Самопоміч", що була представленою у Верховній Раді попереднього VIII скликання. Про це повідомляє 24 канал.
Читайте також Рейтинги партій і кандидатів у мери Львова: хто пройде у міську раду
У 2018 році Андрій Садовий заявив, що братиме участь у президентських виборах – 2019. Згодом його кандидатуру підтримала "Самопоміч". Міський голова Львова підкреслював, що зголосився на такий крок, оскільки хоче модернізувати Україну та зробити її успішною. Щоправда, незадовго до голосування Садовий зняв свою кандидатуру, а за деякий час висловив підтримку Анатолію Гриценку.
Народився Андрій Садовий 19 серпня 1968 року у Львові. Закінчив державний університет "Львівська політехніка" (інженер електронної техніки і економіст за спеціальністю "Фінанси і кредит"). Володіє науковим ступенем магістра державного управління.
Має політик дружину Катерину та п’ять дітей (усі – сини).
Андрій Садовий має досить високі шанси знову посісти мерське крісло / Фото 24 каналу
Ігор Васюник
Є незалежним кандидатом. Балотується на посаду мера Львова вдруге – вперше це сталося в 2015 році. Цікаво, що Васюник першим повідомив про участь у виборчій кампанії 2020 року.
Гасло його компанії – "Львів – перший". Зокрема, Васюник хоче запровадити якісний безкоштовний громадський транспорт, новітні методи знезараження питної води без хлору, інтелектуальні офшори для талановитої молоді, університет для пенсіонерів, новітній сміттєпереробний завод.
Щодо політичної діяльності, то у 2014 – 2019 роках був народним депутатом VIII скликання. Тоді обіймав посаду першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та зв’язку.
Народився Ігор Васюник 1 серпня 1969 року в селищі Великий Любінь на Львівщині. Навчався у Львівському університеті імені Франка на економічному факультеті, у Львівському інституті менеджменту та в Академії державного управління при Президентові України. Серед великих підприємств працював на кондитерській фірмі "Світоч" (економіст), на Нафтогазі (заступник голови, 2005 – 2006 роки), також був представником Укрзалізниці в Кабміні (2009 – 2010 роки).
Гасло передвиборчої кампанії Васюника – "Львів – перший" / Фото взято з фейсбуку Ігоря Васюника
Олег Синютка
Є представником "Європейської солідарності" п’ятого президента Петра Порошенка, і на нього останній робить неабияку ставку. До Львова Синютка переїхав із Франківська, і у 2006 році за запрошенням Андрія Садового став директором департаменту економічної політики Львівської міськради. А у липні 2007 року Синютка став першим заступником міського голови Львова.
З 2014 до 2019 року Синютка обіймав посаду голови Львівської обласної державної адміністрації. А у 2019 році став депутатом Верховної Ради за списком "Європейської солідарності".
Народився Синютка у 1970 році в селі Куропатники на Тернопільщині. Закінчив Прикарпатський університет (Івано-Франківськ) за фахом вчитель історії. А після служби в армії отримав диплом про другу вищу освіту за спеціальністю "Економіка та управління" в тому ж виші. У 2017 році став лауреатом премії "Людина року" у номінації "Регіональний лідер". Має дружину та двох дітей (доньку й сина).
Свого часу Синютка був у команді Садового / Фото пресслужби Львівської ОДА
Ігор Зінкевич
Є чинним депутатом міськради, засновником громадського об’єднання "Варта 1" та партії “Варта”. Власне остання і висуває його в мери Львова.
Зінкевич активно виступає за розвиток транспортної інфраструктури Львова. Більшість його запитів під час депутатської роботи є пов’язаними з транспортом, упорядкуванням зупинок, покращенням умов праці у комунальних транспортних підприємствах тощо.
Народився він 9 червня 1983 року у Львові. Вищу освіту за спеціальністю “Економічна кібернетика” здобув у Львівській комерційній академії. У 2014 – 2019 роках обіймав посаду спеціаліста штабу у Львівському міському управлінні Головного управління МВС у Львівській області. З жовтня 2019 року перебуває на посаді помічника генерального директора у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Григоровича Возницького.
Ігор Зінкевич – відомий у Львові як громадський активіст / Фото взято з сайту "Варта 1"
Юрій Бунь
Йому – 52 роки. Є власником стоматологічних поліклінік на Львівщині та Тернопільщині. Кандидат медичних наук, доцент.
Наразі працює завідувачем кафедри хірургічної стоматології у приватному виші Львівського медичного інституту. Його висуває партія "Громада та закон".
Один із найцікавіших кандидатів на посаду мера Львова – стоматолог Юрій Бунь / Фото взято з соцмереж
До речі Місцеві вибори 2020: сьогодні – останній день подачі документів для реєстрації кандидатів
Руслан Кошулинський
Нещодавно його кандидатуру на посаду мера Львова затвердив львівський обласний осередок партії "Свобода". Також він іде першим номером у списку до Верховної Ради.
У політиці Кошулинський – вже давно: почав таку діяльність у 1996 році. А у 2012 – 2014 роках обіймав посаду заступника голови Верховної Ради. Крім того, у 2010 – 2012 роках був головою фракції "Свобода" у Львівській міській раді, членом постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету.
Після перевиборів 26 жовтня 2014 року "Свобода" до парламенту не потрапила. Натомість Кошулинський, отримавши повістку, відправився у 2015 році на Донбас. Тут він проходив службу в складі 44-ї артилерійської бригади. Мав звання старшого сержанта.
У тому 2015-му повернувся з фронту до Львова, аби від "Свободи" взяти участь у виборах мера. Зумів пройти в другий тур, де здобув 36,86% голосів. За чинного міського голову Андрія Садового тоді проголосували 61,1 %.
Руслан Кошулинський на минулих виборах дійшов до другого туру / Фото 24 каналу
Наталія Ван Доеверен-Готь
Вона балотується від політичної сили "Духовна Україна". Ван Доеверен-Готь відома в Україні як медик. Наталія є головною лікаркою шпиталю імені митрополита Андрея Шептицького.
У 2019 році Наталія Ван Доеверен-Готь претендувала на посаду керівника Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА, втім так і не була призначена. Також займається громадською діяльністю разом з ГО "Львівська правозахисна ініціатива".
Юлія Гвоздович
Чинна депутатка Львівської міської ради, яка балотується від "Української галицької партії". Юлія Гвоздович – молода політикиня, економістка за фахом.
Також відома у Львові як громадська діячка. Співзасновниця і голова ГО "Батьки в дії", жіночого руху "За гідні пологи", координаторка української жіночої демократичної мережі IRI на Львівщині.
Назарій Брезіцький
Це засновник громадської ініціативи "Ідея міста", на вибори йде як самовисуванець. Відомий передовсім як громадський діяч і волонтер. Також займається бізнесом.
Ігор Телішевський
Ще один депутат Львівської міської ради. Балотуватується як кандидат від політичної партії "За майбутнє". Є головою громадської організації "Центр досліджень взаємодії громад".
Роман Матис
Самовисуванець, громадський діяч, правозахисник і підприємець. Як наголосив Матис, він не представляє жодних політичних брендів і "не витрачав мільйонів на рекламу". Сьогодні є радником голови та керівником управління залучення інвестицій у Львівській ОДА. За результатами рейтингу, який в грудні 2019 року опублікувало видання "Новое Время", Роман Матис входить до списку 20 найвпливовіших людей Львова
Матису – 42 роки. Народився у Самборі на Львівщині. Він – засновник громадської ініціативи "И так поймут!", що від 2012-го року захищає права українськомовного населення на доступ до інформації рідною мовою. Також є учасником Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України.
Хто ще планує балотуватися
Оксана Юринець
Йде на вибори від партії УДАР київського мера Кличка. Також від УДАРу у складі БПП була представленою у парламенті VIII скликання.
Юринець балотується в мери вже вдруге. В 2015 році вона посіла 5 місце, набравши 4,4% голосів. А у 2019 році на позачергових виборах до Верховної Ради України була кандидатом-самовисуванцем: здобула 23,77% голосів виборців і у підсумку зайняла друге місце.
Мій закон про електронний квиток не впроваджено, хоча я б цього дуже хотіла. Моя команда працювала над ним дуже тривалий період часу. І для нас є пріоритетом, щоб запрацювали ті механізми, які є у Верховній раді,
– наголосила Юринець під час представлення себе кандидаткою в мери Львова.
Із серпня 2017 року Юринець – професорка кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки та менеджменту НУ “Львівська політехніка”. Вона – кандидатка економічних наук.
Оксана Юринець є відомою у Львові політикинею / Фото взято з сайту "Форум місцевого розвитку"
Тарас Кльофа
Балотується в мери Львова від пропрезидентської партії "Слуга народу". Є заслуженим лікарем України та учасником війни на Донбасі.
Народився Кльофа 8 квітня 1974 року у Львові. У 1997 році закінчив Львівський медичний університет імені Данила Галицького за спеціальністю "Лікувальна справа". А вже у 2000 році закінчив Українську військово-медичну академію у Києві за спеціальністю "Хірургія". За медичним фахом є лікарем-урологом.
Це вже не перший його похід у політику. Так, ще у 2015 році Кльофу обрали депутатом Львівської міськради від "Самопомочі". У 2019 році він також балотувався до Верховної Ради у мажоритарному окрузі №118, але нардепом так і не став. У травні 2020 року Кльофа заявив про вихід з фракції "Самопоміч" через розбіжності у позиціях.
Щодо військової справи, то у 2004 році під час Іракської війни брав участь у миротворчих операціях під егідою ООН. А у 2014 – 2016 роках загалом провів 400 днів у зоні бойових дій на Донбасі. Тут він був провідним 66-го військового мобільного госпіталю, евакуйовував та транспортував поранених. Має орден Данила Галицького за особисту мужність, героїзм та вірність.
Лікар і ексвійськовий Тарас Кльофа йде від пропрезидентської "Слуги народу" / Фото "Дивись. Info"
Ярослав Рущишин
Є чинним нардепом від "Голосу". Остання партія його і висуває на посаду мера Львова.
Якщо говорити про нашу політичну силу, то ми приносимо нову якість політики. Те саме хочемо зробити і в міському самоврядуванні. Тому що всі ці шоу і бійки, які у нас відбуваються, треба припиняти,
– цитує Рущишина "Радіо Свобода".
Найсвіжіші соціологічні опитування показують, що за Ярослава Рущишина як кандидата у голови Львівської ОТГ готові проголосувати 3,5% виборців (це шосте місце з усіх потенційних кандидатів).
Рущишину – 52 роки. Він є співзасновником мистецького Об'єднання “Дзиґа”, співзасновником та членом наглядової ради Львівської бізнес-школи Українського Католицького Університету та співзасновником Львівської бізнес-школи LVBS. Також є відомим як підприємець і громадський діяч.
У 2006 – 2010 роках був депутатом Львівської обласної ради від Блоку "Наша Україна". На президентських виборах 2004 року був довіреною особою Віктора Ющенка, а у 2019 – Петра Порошенка. Був одним з організаторів "Революції на граніті".
Цікаво Хто офіційно йде в мери Дніпра: перелік кандидатів
Ярослав Рущишин є чинним депутатом Верховної Ради / Фото пресслужби партії "Голос"